İlkadım Belediyesi’nin İlk Kreşi Hizmete Açılıyor

0

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın talimatları ile belediye hizmet binasında hizmet verecek olan “Kreş ve Gündüz Bakım Evi”, yeni eğitim-öğretim yılına 1 Mart  Pazartesi günü 2-6 yaş çocuk gruplarıyla hizmete başlayacak.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Belediye tarafından işletilecek olan kreşimizde 24-68 ay arası çocuklarımız okul öncesi eğitim alabilecek. 60 öğrenci kapasiteli kreşimizin yeni kayıtları devam ediyor. Covid-19 salgını nedeniyle çocuklar için gereken tüm tedbirleri aldığımız kreşimiz 2 ile 6 yaş arası çocuk grupları ile eğitime kapılarını açacak. 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek kreşimizle ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Belediye Hizmet Binamızda yer alan kreşimizi ziyaret edebilirler” dedi.

İlkadım Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nden herkesin yararlanacağını sözlerine ekleyen Başkan Necattin Demirtaş, şöyle konuştu; “Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde düzenli oyun, uyku ve yemek saatlerimizle çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal olarak gelişimlerine destek olacağız. Kreşimiz 3 sınıftan oluşup çocuklarımız için geniş ve ferah bir ortam sağlamaya özen gösterdik. Pandemi sürecinde sınıf kapasiteleri 20 iken 10’a düşürdük, her sınıf gruplar halinde yemek, oyun, uyku olmak ile birlikte sınıflar arasında birleşme olmayacak. Çocukların periyodik saatler de ateş ölçümleri yapılacak. Beslenme listeleri gıda mühendisleri tarafından protein ve kalorilerine göre aylık olarak hazırlanacak. Ekiplerimiz tarafından aynı zaman da günlük olarak kreş dezenfektesi sağlanacak. Tüm İlkadımlı ebeveynlerini kreşimize davet ediyoruz. Çocuklarımızın eğitim hayatlarına ışık tutmayı, ailelerin ise iş hayatından geri kalmamalarını sağlamayı hedefliyoruz.”

DCIM100MEDIADJI_0002.JPG

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz