İlkadım Belediyesi’ne 75 Kişi İşe Alınacakmış!

0

İlkadım Belediyesi’nde işe alım dönemi başlıyor. Başkan Necattin Demirtaş’ın seçim çalışmaları kapsamında birçok kişiye iş sözü verdiği herkes tarafından biliniyor. Seçimlerin ardından belediyenin ekonomik sıkıntı içinde olduğu gerekçesiyle işçi alımı yapılamamıştı.

Başkan Demirtaş ve ekibi tarafından işçi alımlarının önce yılbaşında olacağı ifade edilmiş, ekonomik sıkıntıların aşılamadığı öne sürülerek, Mayıs ayına ertelenmişti. Belediye kulislerinde gündemin tek maddesi, Mayıs ayının gelmesi ile işçi alımı konusu oldu.

SÖZ VERİLENLER ŞİRKETTE GÜNLÜKÇÜ GÖSTERİLDİ
Belediyenin içinde bulunduğu durum nedeniyle işçi alımı gerçekleştiremeyen Başkan Demirtaş, işe girişi olmadığı halde belediyede görev yapan bazı personelleri, belediyenin şirketi olan Gazi İmar Şirketi’nde günlükçü gösterip kısa süreli bir çözüm yolu bulmuştu.

75 KİŞİ ALINACAK İDDİASI
Belediye şirketinde günlükçü gösterilerek çalışan personel dahil 75 kişinin işe alınacağı iddia edildi. İşe alım konusunda özellikle Başkan Demirtaş’ın yakın çevresine “Mayıs ayı içinde alım yapacağım” dediği öğrenildi. İşe alınacaklar arasında Başkan Demirtaş’ın eşinin fahri başkanlığını yaptığı İlkadım Kadın Koordinasyon Merkezi’ne 10 kişilik kontenjan ayrıldığı da gelen bilgiler arasında.

PARTİLER LİSTE VERDİ Mİ? KAVAKLILAR BEKLEMEDE!
Söz konusu işe alımlarla ilgili Millet İttifakı’nı oluşturan İYİ Parti ve CHP’den liste alınıp alınmadığı merak ediliyor. İYİ Parti’den seçime giren Başkan Demirtaş’a CHP her platformda sonuna kadar sahip çıkmıştı. Öte yandan Başkan Demirtaş’ın çok sayıda Kavaklı hemşehrisine de iş sözü verdiği biliniyor.

2000 KİŞİYE İŞ SÖZÜ
Başkan Demirtaş, seçim çalışmalarında eski dönemlerde olduğunun aksine birçok kişiye iş sözü vermişti. 2009 ve 2014 seçimlerinde iş sözü vermekten kaçınan ve çevresine de bu yönde telkinde bulunan Başkan Demirtaş ve çevresinin bu süreçte yaklaşık 2000 kişiye iş sözü verdiği konuşuluyor.

İŞE ALIMLAR 1-15 MAYIS ARASI
Kulislerde, belediyede işe alımlarının 1-15 Mayıs tarihleri arasında olacağı konuşuluyor. Başkan Demirtaş’ın kendisini destekleyen her kesime kontenjan verip vermeyeceği, işe alım konusunda nasıl bir tavır sergileyeceği merakla bekleniyor. Kaynak: SamsunKulisHaber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz