İlkadım Aşevi’nden İhtiyaç Sahiplerine Yemek Servisi

0

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlara yardım eli uzatan İlkadım Belediyesi, günde “2 servis ve 3 çeşit sıcak yemeğiyle” kimsesizleri yalnız bırakmıyor.

İlçedeki 61 mahallede bulunan ihtiyaç sahibi aileleri belirledikten sonra kapılarına kadar yemek servisi yapan aşevi personelleri, her sabah saat 09.30’da başladığı mesaisini öğle saatlerine kadar tamamlıyor.

Periyodik aralıklarla gıda mühendislerinin kontrolünden geçen yemekler, aynı zamanda ailenin sağlık durumu dikkate alınarak hazırlanıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle evinden çıkamayan yaşlılar, engelli ve kronik hastalığı olan vatandaşlara yemek servisi yapılıyor. Aşevinde hijyenik bir ortamda hazırlanarak paketlenen sıcak yemekler, belediye ekipleri tarafından belirlenen vatandaşların evlerine götürülerek teslim ediliyor. Günde iki kez yapılan servis ile vatandaşların sıcak yemek ihtiyacı karşılanıyor.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Aşevi personellerini ziyaret ederek yemek kazanlarının başına geçti ve bol kepçe ile sıcak yemekleri hijyenik kaplara taksim etti.

Başkan Demirtaş, “Pandemi dolayısıyla bu yıl mahallelerimizde ve meydanlarda kuramadığımız gönül sofralarımızın manevi hazzını, Ramazan ayı boyunca iftar vaktinden önce ihtiyaç sahibi 450 ailemizin sofralarına ulaştırarak yaşıyoruz. Bunun yanı sıra ilçemizde görev yapan emniyet güçlerimize de sıcak çorba ikramlarında bulunuyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz