İlk Atıcılık Poligonu Çarşamba’da

0

Karadeniz bölgesinin ilk Trap-Skeet Atıcılık Poligonu’nun Samsun’un Çarşamba’da yapılması için harekete geçildi. Başkan Halit Doğan, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu ve federasyon yönetim kurulu üyeleri ile incelemelerde bulundu.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın daha önce sözünü verdiği Trap-Skeet Poligonunun hayata geçirmek için başlattığı çalışmalar yer tespiti ve projelendirme aşamasına gelirken, poligonun yapılacağı alanda incelemelerde bulunuldu. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Kulaberoğlu ile Ahmet Şen ve beraberindeki heyet alanda incelemeler yaparak bilgi alışverişinde bulundular.

BÖLGESEL ANTRENMAN VE MÜSABAKA
İlk aşamada; Skeet kuleleri de bulunan, 5’li atış yoluna sahip 2 adet Trap poligonu olarak düşünülen proje, daha sonra 3’e ve en son olimpik standartlara sahip 5’li poligon olarak tamamlanacak. Türkiye’de olimpik standartlara sahip tek poligon Mersin Erdemli’de bulunurken, proje tamamlanırsa ikinci olimpik poligon Çarşamba’da yapılmış olacak. İlk olarak bölgesel antrenman ve müsabakalara hizmet verecek olan poligon olimpik standartlara ulaştığında uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapabilecek.

TALEPLERE DUYARSIZ KALINMADI
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, yaptığı açıklamada; “Bölgemizde yıllardır yoğun etkinliklerle sürdürülen ve Ata sporlarımızdan olan Trap-Skeet atıcılığı, yer ve tesis yokluğundan ilkel ve zor koşullarda yapılmakta idi. Bölge insanı olarak da silaha ve atıcılığa düşkün bir bölgeyiz. Bizde gelen bu yoğun taleplere duyarsız kalmamış ve sözünü vermiştik. Şimdi de hayata geçirmek için çalışma başlattık. Karadeniz de ilk olacak bu poligon, hem ilçemize hem de bölgemize büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.

BAŞKAN DOĞAN’A PLAKET
Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Kulaberoğlu ve Ahmet Şen, spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’a plaket takdim etti. destek için teşekkür plaketi verdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz