İkinci Dalgada Altın 450 Lira!

0

Yükselişi durdurulamayan altının ‘güvenli yatırım limanı’ olduğunu kaydeden Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, “Eğer ikinci dalga yaşanırsa gram altın fiyatı 450 TL seviyesine çıkacaktır” dedi.

Özellikle Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının bu aylarda tatillerini memleketlerinde geçirmek için Türkiye’ye döndüklerini kaydeden Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, “Bu dönemde kuyumcu esnafının işlerinde büyük artışlar yaşanırdı. Pandemi nedeniyle ekonomik sıkıntılar baş gösterdi” dedi.

ALMANYA HÜKÜMETİ YAPTIRIM UYGULUYOR
Alman hükümetinin Türkiye’ye karşı yaptırım uyguladığını savunan Özman, “Almanya, pandemiyi gerekçe göstererek, Türkiye turlarını askıya aldı. Hükümetin tatil seçeneğini Türkiye’den yana kullanan vatandaşların Almanya’ya dönüşlerinde 14 gün karantina uygulama kararı alması, insanların Türkiye’yi tercih etmekte çekinmesine neden oldu. Almanya’nın bu yaptırımlarının arkasındaki asıl neden; Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi ülkelerin turizmlerinin canlanması ve ekonomilerinin rahat nefes alması için uygulanan yaptırımlar olarak yorumlayabiliriz” diye konuştu.

İkinci bir korona virüsü dalgasının yaşanması durumunda altının gramının 450 liraya ulaşacağını kaydeden Salih Özman, “Altın fiyatları 390 lira seviyesinden aşağıya düşmez” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz