Havza OSB’ye Dev Yatırım

0

Samsun’un Havza İlçesi’nde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde ‘tatlı ve börek üretimi’ yapacak iki firmaya yer tahsisi yapıldı.

25 milyon lira tutarında iki ayrı yatırım için Kaymakam Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, TSO Başkanı Erkan Acar ve yatırımcılar Tatcen Gıda sahibi Ali Turhan ile Acun Baklava Gıda yetkilisi Gülten Tezol arasında imzalar atıldı. Bir yıl içerisinde üretime başlayacak yatırımlarda ilk etapta 250 kişi iş başı yapacak. Fabrikalar tam kapasite çalıştığında bu sayı bin 250 kişiyi bulacak.

HAYALLER GERÇEK OLUYOR
Kaymakam Yılmaz, OSB’ye yatırımcılar tarafından ilginin her geçen gün arttığını belirterek, “Havza istihdam sorununu çözmüş ve göç alan bir ilçe olacak. Bizim için tahsis yapmaktan daha önemlisi yatırımını bir an evvel hayata geçirecek ve istihdam sağlayacak yatırımcılara yer tahsisi yapmak” dedi.

Belediye Başkanı Özdemir de, “OSB’de kurulan fabrikalar ilçemizin geleceği” diye konuştu. Havza TSO Başkanı Erkan Acar da hayallerin gerçek olduğuna dikkat çekti. Yatırımcılar Ali Turhan ve Gülten Tezol ise; işletmeleri ve yatırımları hakkında bilgi verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz