Hasan Uzunlar Yaygın Medyada

0

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da ağır hakaret içeren paylaşımlar yapan ve aynı sosyal medya hesabından Cumhur İttifakı ortağı MHP’yi de dinsizlikle suçlayan AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar, yaygın medyada manşetlere taşındı.

Samsun’da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi’nin gündeme getirdiği AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar’ın; Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevlerinin devam ediyor olması, yaygın basında geniş yankı buldu. Yaygın medya konuyu, ‘Cumhur İttifakı’nda kriz’ yorumu ile gördü. Sözcü, Cumhuriyet ve birçok basın kuruluşu haberi flaş gelişme olarak duyurdu.

Yargıdan 10 ay hapis cezası alan Hasan Uzunlar’a, AK Parti’den sadece kınama cezası verilmesi ve Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevlerinin devam ediyor olması MHP Samsun tabanında rahatsızlık yarattı.

MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak tepki gösterirken, İlkadım Kongresi’ne katılmak üzere Samsun’a gelen MHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’a da şikayet edildi. Durmaz, Atatürk’e hakaretler eden ve MHP’yi hedef alan paylaşımları gazetelerde görünce sinirlendiği, konuyu AK Parti’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu ismi olan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye taşıyacağı öğrenildi.
Sadir Durmaz’ın gazete küpürlerini gördükten sonra çevresine; “Bu ne rezillik, böyle birşey olabilir mi? Samsun’da Cumhur İttifakı’na böyle mi hassasiyet gösteriliyor?” dediği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz