Hasan Aksoy: ‘Siyasetimiz Samsun Öncelikli Olacak’

0

İYİ Parti Samsun İl Başkan Aday Hasan Aksoy, İYİ Parti İl Başkanlığı’nda düzenlediği toplantıda resmi adaylığını duyurdu. İYİ Parti’de Samsun İl Başkan Vekilliği görevide yapan Aksoy’un düzenlediği toplantıya katılım geniş oldu.

Programa İl Başkanı Recep Güleroğlu’nun yanı sıra çok sayıda partili katıldı. Açıklama öncesinde İl Başkanı Recep Güleroğlu, gündemi değerlendiren kısa bir konuşma yaparak Aksoy’a başarılar diledi.

AYNI HEYECAN VE AYNI AŞKLA
İYİ Parti Samsun İl Başkan Adayı Hasan Aksoy, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in önderliğinde üç yıl önce başladığımız yolculuğumuzda, ülkemizin milli değerlerinin korunması ülküsüyle hareket ederek bu günlere geldik. Türkiye siyasi tarihinde görülmemiş bir mücadele azmi sergileyerek İYİ Parti’yi kurduk. Samsun İl Başkanlığı kongresinde, değerli parti yönetimine ve siz değerli üyelerimize il başkanlığımı açıklamak üzere bir araya geldik. Uzun yıllar aktif siyasette yer alan bir kardeşiniz olarak, ayrışmanın ve kutuplaşmanın, ülke siyasetine fayda sağlamayacağını bizzat gördüm. Bu görüşten hareketle, Samsun’daki yol arkadaşlarımızla birlikte, İYİ Parti’yi nasıl büyütürüz ve iktidara taşırızın muhasebesini yaptık. Her kesimden insanla diyaloğa geçtik. Çok güçlü bir yönetim kuruyoruz. Bu partiyi ilk kurduğumuz gündeki aynı heyecan ve tutkuyla hareket ediyoruz” dedi.

GÜÇLÜ YÖNETİM OLACAK
İYİ Partilileri canı gönülden tebrik eden İYİ Parti Samsun İl Başkan Adayı Aksoy şunları kaydetti; “Hiçbir zaman bireysel hareket etmeyeceğim. Her zaman ekip olarak birlikte hareket edeceğiz. Birlikte hareket ettiğimiz müddetçe başarılı olabilir ve partimizi iktidara taşıyabiliriz. Siyasetimiz Samsun öncelikli olacak. Samsun’da siyaset, sadece merkezde olmaz. İlçelerle birlikte koordineli bir çalışma ön görüyoruz. Ne yaparsak ilçe başkanlarımızla birlikte yapacağız. İlçelerimizin sorunlarını, öncelikle il yönetimimizle birlikte ele alacağız. İlçe yönetimlerine temsilciler atayacağız. İlçe yönetimlerinin birbirleriyle istişare edecekleri bir yapı oluşturacağız. Böylelikle merkez ve ilçeleriyle birlikte güçlü bir Samsun teşkilatı olacağız. Ankara’da da il yönetimimizi güçlü bir yapıyla temsil edeceğiz. Başkanlık yarışı, demokratik bir yarıştır. Çoklu adaylardan oluşan bir seçim sürecindeyiz. Ben ve ekibim, diğer aday arkadaşlarımızla hiçbir zaman hoş olmayan bir rekabete girmeyeceğiz. Eğer iktidar olacaksak, etik olmayan, belden aşağı siyaset anlayışına müsaade etmeyeceğiz. Seçimi kazanalım ya da kaybedelim, sonuna kadar İYİ Parti saflarında mücadelemiz devam edecektir.”

Aksoy, başkan adaylarına başarılar dileyerek sözlerini “Her şey güzel olacak”, “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözleriyle noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz