Hancıoğlu: Sorun Eğitime Uzak İktidardır

0

Öğrenim çağında çocukların yaşadığı 700 binden fazla evde televizyon bulunmadığını ve 3 milyonu aşkın öğrencinin internet erişimi olmadığını belirten CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Sorun, ‘uzaktan eğitim’ değil, ‘eğitime uzak iktidar’ sorunudur” dedi.

Milletvekili Hancıoğlu, eğitim alanında fırsat eşitsizliğinin giderilmesi konusunda hükümeti göreve çağırdı. Ortaya çıkan bu eşitsizliğin temelinde ekonomik nedenlerin yattığını belirten CHP’li Vekil Hancıoğlu, “Şu anda uzaktan eğitim almak zorunda kalan öğrencilerimizden 3 milyon 17 bin 718’inin evinde maalesef internet bulunmuyor. Daha da vahimi, devlet okullarında eğitim alan öğrencilerimizin 754 bin 429’unun evinde televizyon yok” diye konuştu.

DERSLİK İHTİYACI ORTAYA ÇIKTI
Milletvekili Hancıoğlu, şöyle konuştu; “Bu tablo ortadayken, bu öğrencilerimizin verilen online eğitim hizmetine erişim imkanı yokken, uzaktan eğitimden ne kadar verim alabileceğiz? Sorun, ‘uzaktan eğitim’ değil, ‘eğitime uzak iktidar’ sorunudur! Örgün öğretimde belirlenmiş olan sosyal mesafe kuralları 57 binden fazla yeni derslik ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Bu derslikler bir an önce oluşturulmalı ve bu yeni dersliklerde eğitim hizmeti sunulabilmesi için 92 bin 165 öğretmenimizin ve 60 bin kişilik kadrolu yardımcı personelin ataması süratle yapılmalıdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz