Hancıoğlu: İşsiz Sayısı 10 Milyonu Geçti

0

CHP Samsun Milletvekili ve Parti Meclis (PM) Üyesi Neslihan Hancıoğlu, ekonomik krizin toplumda derin yaralar açtığını belirterek, işsizlik konusunda kalıcı ve kesin çözümlerin biran evvel hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Hancıoğlu, “Büyük sorun Covid -19, işsizlik ve eğitim. Sorunlar çok fakat bunların çözümleri de var. Halkımıza bunları anlatacağız. Ülkemizdeki işsiz sayısı maalesef 10 milyon civarında. Bunların büyük bir kısmı da üniversiteli işsiz. Her gün 4 ya da 5 kişi bana ulaşarak, “Evladımın ruh hali bozuldu ne olur iş bulun” diyerek, yalvarıyor” dedi.

BİZE TATİL YOK
Türkiye’nin zor bir dönemden geçildiğini kaydeden CHP’li Vekil Hancıoğlu, şöyle konuştu; “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Covid-19 salgınından dolayı hayat olumsuz yönde etkilendi. Mevcut ekonomik sorunlar kat ve kat artarak üzerimizde sorun yumağı haline geldi. Bunların çözümü için projelerimiz var. Fakat mevcut iktidar maalesef insanların sorunlarını çözmek için sunulan çözüm önerilerine adeta kulak tıkıyor. 16 maddelik çözüm önerilerimizi insanlara anlatacağız. Meclis tatile girdi fakat biz tatil yapmadan halkımızla bir araya gelerek, onların sorunlarını dinleyerek, çözüme kavuşturulması için var gücümüzle çalışacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz