Hancıoğlu: Evlatlarımızın Geleceğiyle Oynadınız

0

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, kentin kırsal mahallelerinde yaşanan internet sorununu TBMM gündemine taşıdı. Hancıoğlu, kaç kırsal mahallede internet erişim sorunu yaşandığına ilişkin soru önergesini cevapsız bırakan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nı sert bir dille eleştirdi.

CHP Milletvekili Hancıoğlu, “Zorunlu uzaktan eğitim sürecinde yaşanan sorunlar su yüzüne çıkmıştır. Aylardır seçim bölgem Samsun’un kırsal mahallelerinden altyapı eksikliği nedeniyle internet erişimi sağlanamadığı yönünde şikâyetler ulaşıyor” dedi.

Hancıoğlu, “Ocak ayında Sayın Bakana sordum: “Samsun’da internet erişim sorunuyla ilgili kaç kırsal mahalleden şikâyet başvurusu yapıldı? Evrensel Hizmet Fonu’nda şu ana kadar ne kadar para birikti ve bunun ne kadarı Evrensel Hizmet yatırımı olarak kullanıldı? Samsun’a ne yapıldı? Ne yazık ki Sayın Bakan lütfedip cevap vermedi. Bu soruların asıl sahibi Ulaştırma Bakanlığının sunmakla yükümlü olduğu hizmete erişemeyen vatandaşlarımızdır, evlatlarımızdır. Vatandaşlarımızı, evlatlarımızı yok saydınız, bunun hesabını milletimize nasıl vereceksiniz?” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz