Halı Saha Yasakları Sadece Samsun’da mı?

0

Normalleşme sürecinin başladığı 1 Haziran tarihinde faaliyete başlayan halı sahalar 3 gün sonra tekrar kapatılırken, karara tepkiler çığ gibi büyüyor.

Yabancılar Pazarı Spor Akademisi Başkanı Ali Akyüz, halı sahaların kapatılma kararına bir anlam veremediklerini ifade ederek, “İnsanlar geçim derdine düşmüş, aylardır kapalı olan mekanlarını açmış, 3 gün sonra kapanıyor. Sonrasında ise gelen bir talimatla anlamsız bir şekilde işletmeler tekrar kapatıldı” dedi.

HİÇBİR AÇIKLAMA YOK!
Kapatma işlemiyle alakalı bir açıklamanın yapılmadığını dile getiren Başkan Akyüz, “Farklı illerde faaliyet gösteren kulüp başkanları ile yaptığım görüşmelerde öyle bir yasağın gelmediğini ifade ettiler. Ayrıca halı sahaları kiraya vermeye devam ettiklerini dile getirdiler. Bu yasak sadece Samsun’da mı uygulanıyor. Hiçbir açıklamanın yapılmaması da ilginç. Dolayısı ile konu ile ilgili açıklama yapılmalı ve insanların bilgilendirilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

SOSYAL MESAFE NEREDE VAR?
Toplu taşıma araçlarında sosyal mesafenin sağlanmadığına dikkat çeken Akyüz, “Salgınla mücadelede sosyal mesafe büyük önem taşıyor ama topla taşıma araçlarında neden serbest bırakılıyor. Bu ne perhiz, ne lahana turşusu. Zor durumda olan işletmeciler çare ararken işletmeleri kapatılıyor. Biran önce gerekli açıklamanın yapılarak yeni bir düzenlemenin getirilmesini istiyoruz” dedi.

MAÇTA VİRÜS İDDİASI
Samsun’da bir gencin korona virüs testinin pozitif çıktığı ve bir önceki gün halı saha maçı yaptığı iddiaları sosyal medyada hızla yayıldı. Halı sahaların sadece Samsun ilinde kapanmış olması, ortaya atılan iddiaların gerçeklik payını yükseltmesine neden oldu. Halı saha işletmecileri ve futbolseverler ilgili kurumlardan resmi bir açıklama bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz