Hakkı Yeşilyurt: Samsunspor Üst Kimliğimizdir

0

Kadıköyspor Genel Menajeri Hakkı Yeşilyurt, Türkiye’nin en çok okunan dergilerinden Spor Arena’ya özel röportaj verdi. Yeşilyurt yaptığı açıklamada, “Şunu net olarak ifade etmekte fayda var; Samsun’un bir temsilcisi olarak, Samsunspor’u üst kimlik olarak görüyoruz. Ama kimsenin uydusu olmamak gibi bir kulüp prensibimiz var” dedi.

Samsun’un önde gelen amatör spor kulüpleri arasında olan Kadıköyspor, Hürriyet Gazetesi’nin aylık çıkardığı Spor Arena dergisinde manşetlere taşındı, tam 6 sayfada kendisine yer buldu. Kırmızı-Beyazlılar’ın Genel Menajeri, ayrıca Halk Gazetesi Spor Yazarı olan Hakkı Yeşilyurt’la yapılan röportaj oldukça ses getirdi. Yetiştirdiği yıldız isimlerden dolayı herkesin “Futbolcu fabrikası” olarak nitelendirdiği Kadıköyspor hakkında, kulübün Genel Menajeri Hakkı Yeşilyurt’un verdiği röportajdan önemli kısımlar şöyle:

“BİR AMATÖRDEN DAHA FAZLASI”
Barcelona Kulübü’nün girişinde, ‘bir kulüpten daha fazlası’ yazar, kulübün mottosudur bu! Bir sosyal sorumluluk projesi anlayışı ile 1984 yılında yola çıkan kulübümüz için kafa yoran bizler de, ‘bir amatör kulüpten daha fazlası’ için gayretteyiz. Tesisleri, organizasyon becerisi, sportif performansı ile Türk ve Samsun futbolunun hizmetine sunduğu oyuncularla bu anlayışın yarışmalarını görebilmek mümkün. TFF verilerine göre; Türkiye’de son 7 sezonun 4’ünde ‘gençler kategorisinde en başarılı amatör kulüp’ olmak, sanırım dikkat çekici bir istatistik.

“FUTBOLCU SOKAKTAN ÇIKIYORDU”
Samsun olarak son yıllarda yıldız oyuncu yetiştirebilme konusunda pek başarılı olduğumuz söylenemez. Öncelikle bu özeleştiriyi yapmamız lazım. Bunda, domino etkisi yapan birçok etken var. Dün futbolcu sokaktan çıkıyordu ve biz Samsun olarak çok şanslıydık. Çünkü, genetik kodlarımız futbola fazlasıyla müsait. Futbola dair tutku duygu ve coşku şehrin oyuncusunu hep bir adım öne itiyordu. Ama sonrasında sokak futbolu, boş arsaların betonlara yenik düşmesi ile varlığını yitirdi.

“KİMSENİN UYDUSU OLMAYACAĞIZ”
Öncelikle şunu net olarak ifade etmekte fayda var; Samsun’un bir temsilcisi olarak, Samsunspor’u bir üst kimlik olarak görüyoruz! Ama şunu da üzülerek söylemek zorundayız; Bu şehirde eğer son yıllarda olması gereken sayıda oyuncu hatta yıldız oyuncu yetişmediyse, bunun temel nedeni Samsunspor’da söz sahibi olan yönetimlerin olaya bakış açısının yetersiz yada samimiyetsiz olmalarıdır! Bunu öncelikle not etmekte fayda var! Sayın Yüksel Yıldırım’ın şirketleşen kulübü satın almasının ardından yeni bir dönem başladı. Süreci yaşayıp birlikte göreceğiz. Ama kimsenin uydusu olmamak gibi bir kulüp prensibimiz var! Kendi kimliğimiz ve prensiplerimiz ile var olmaya devam edeceğiz!

“SABIRLA DEVAM EDECEĞİZ”
Son 7 sezonun 4’ünde Türkiye’nin altyapıda en başarılı amatör takımı olmak ve bunu tamamen kendi öz kaynak düzeni ile yapabilmiş olmak bir mahalle takımı için müthiş bir performans. Başarılı sürdürülebilir olması ayrıca dikkat çekici nokta. Öğrenmeye çalışma ve güne entegre olma konusunda ısrarla devam etmek zorundayız, bu da bizim bir ezberimiz! Son dönemlerde skordan bağımsız olarak, oyunu ve dolayısıyla oyuncuyu büyütme gayretindeyiz. Bir yol aldık; Hem zihinsel hem oyuna dair. Aynı yoldan , ısrarla ve sabırla devam edeceğiz! Çünkü, farklı bir bakış açısına ikna olmalıyız. Hürriyet / Spor Arena

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz