Hakeme Tepkiler Çığ Gibi

0

TFF 1. Lig’in 19. haftasında oynanan Ümraniyespor – Samsunspor karşılaşmasında Ramazan Keleş’in yaptığı kural hatası Türkiye’nin gündemine oturdu. FIFA kokartlı eski hakemler dahil bir çok futbol otoritesi yorumda bulundu, herkes maçın tekrarlanması gerektiğini savundu.

Türkiye’nin önde gelen eski hakemlerinin yaptığı yorumlar şu şekilde:

DENİZ ÇOBAN: “Evet top yere değdiği anda oyundadır ancak top gol olmadan en az iki oyuncuya değmek zorundadır. Dolayısıyla bu gol geçersiz sayılmalıydı”

BÜNYAMİN GEZER: “Kural bilmeyen hakem Ramazan Keleş ve yardımcıları için söylenecek söz bulamadım maalesef.”

SELÇUK DERELİ: “Ümraniyespor – Samsunspor maçı hakem atışı sonrası Ümraniyeli bir oyuncu top başka bir oyuncuya temas etmediği halde rakip kaleye direk gol attı. Ve hakem de golü verdi. Bu net bir kural hatası ve maçın tekrarı gerekir.”

DENİZ ATEŞ BİTNEL: “Samsunspor eğer TFF’ye kural hatası olarak bir itirazda bulunursa TFF bu maçın tekrarını yapmaktan başka hiç bir şansı yok, eğer aksi bir karar çıkarsa MHK çok skandal bir karara imza atmış olur.”

VEKİLLER SESSİZ KALMADI
Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Erhan Usta, Samsunspor’un Ümraniyespor deplasmanında yaşadığı hakem faciasına sessiz kalmadılar.

Ümraniyespor – Samsunspor maçında yaşanan kural hatası hakkında Samsun Milletvekilleri açıklama yaptı. CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Haksızlık, hukuksuzluk ve ‘kural’sızlık olağanlaşmışsa eğer, bize de mücadele etme görevi düşer. Hem sahada, hem de lobilerin karşısında Atatürklü Arma’nın hakkını, hukukunu ve onurunu koruyacağız” dedi. İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta ise “Samsunspor’umuzun oynadığı Ümraniyespor maçında, hakemin yaptığı bariz hatalar ne yazık ki sonucu etkiledi. Kulüp yönetiminden itiraz edileceği bilgisini aldık. Bizde konunun takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz