Samsunsondakika.com.tr’nin Genel Yayın Yönetmeni Selahattin Çekiç ve Hedef Halk Gazetesi Haber Editörü Noyan Alper Cabbar’ın hazırlayıp sunduğu Hafta Biterken Programı’nın bu haftaki konuğu Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı ve Hedef Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Aksoy’du.

Programda Samsun’da geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeler ve iddialar masaya yatırıldı, yaklaşık 2 buçuk saat boyunca tartışıldı.

Program, OMÜ’de Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Araştırma Görevlisi H.V.’nin öğrencisi S.V. ile skandal evliliği, OMÜ Yönetimi’nin açtığı soruşturma ve ‘şeyh’ isimli şahsın açıklamalarıyla başladı.

Daha sonra Çiftlik Caddesi’nin trafiğe açılması, AKM’nin yıkılması, Canik’e teleferik projesi, suya zam, Parktek’in kaldırılması, Samsun Büyükşehir Belediyes Başkanı Mustafa Demir’in basın mensuplarıyla yaptığı toplantı ve toplantıda konuşulanlar, Çekiç, Cabbar ve Aksoy tarafından uzun süre konuşuldu.

Programın ilerleyen saatlerinde SASKİ’den bir ay içinde iki defa evlere gelen su faturaları tartışmalara neden olurken, Büyükşehir’in müzelere yaptığı zamlarda yine gündemdeydi.

City Mall AVM’nin kaçak binasına yargının dur demesi, Başkan Mustafa Demir, Cemil Deveci ve müteahhit Vahap Çelik’in itirazları, Başkan Deveci’nin yine City Mall hakkındaki geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalar tüm detaylarıyla masaya yatırıldı.

Ve programda AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar’ın MHP hakkında yaptığı infial paylaşım ve bu paylaşıma Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ve MHP’nin verdiği tepkiler konuşuldu.

Programın son bölümünde ise Gelecek Partisi Kurucular Listesi’nde yer alan eski AK Partili Mustafa Yeşilyurt’un, AK Parti hakkındaki iddiaları ve Gelecek Partisi’nin Samsun’daki ve Türkiye genelindeki yansımaları ele alındı.

Facebook’ta Kanal362‘yi beğenmeyi, Youtube’de Kanal362 kanalına abone olmayı unutmayın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz