Gurbetçiler 27 Engelli Vatandaşı Sevindirdi

0

Yurt dışında yaşayan Çarşambalı hayırsever Mahmut Eroğlu’nun gurbetçilerin desteğiyle belediyeye verdiği 27 adet akülü engelli aracı, ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Çarşamba Belediyesi’nce düzenlenen etkinlikte 27 adet akülü araç, engelli bireylere teslim edildi. Etkinliğe Belediye Başkanı Halit Doğan, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Zekai Varol, Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Uçar, SAMDER yönetim kurulu üyeleri ve hayırsever Mahmut Eroğlu, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

ŞARJ İSTASYONU KURDUK
Başkan Halit Doğan, yurt dışında yaşayan Çarşambalı hayırsever Mahmut Eroğlu’na teşekkür plaketi takdim ederken, “Avrupa’da yaşayan hemşehrilerimizin büyük gayretleri ile ihtiyaç sahibi engellileri akülü araçlarına kavuşturduk. Engelli vatandaşlarımızın araçlarını şarj etmesi için doğu yakada Ada Park girişinde ve batı yakada Emirgan Parkı’nın girişinde Araç Şarj İstasyonlarımızı faaliyete geçirdik” dedi.

Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Uçar da, “Engellileri anlamak için engelli olmak gerekmiyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz