Güpegündüz Laptopu Çaldı

0

Samsun’da bir işyerinin teknik servis bölümüne giren kimliği belirsiz hırsız, laptop bilgisayarı çaldı. Hırsızlık olayı anbean güvenlik kameralarınca görüntülendi. İşyeri sahibi Fatih Toprak, hırsızın bulunmasını istiyor.

Olay, Samsun’un İlkadım İlçesi Adalet Mahallesi Karadeniz Caddesi’nde bulunan Digiturk’un Samsun noktası Ecrin & Kerim Bilgi ve İletişim Hizmetleri’nde meydana geldi. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde kimliği belirsiz bir şahıs, mesai bitimine yakın işyerinin teknik servis bölümüne girerek, şirkete ait laptop bilgisayarı çaldı.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde şahsın; teknik servise ait laptop bilgisayarı söktükten sonra poşetin içerisine koyduğu ve kapşonunu başına geçirerek olay yerinden hızla ayrıldığı görüldü. Hırsızlık olayı sonrası polise haber verildi. Şahsın kimliğinin belirlenmesi için kamera kayıtları incelendi.

TEKNİK SERVİSE AİT BİLGİSAYARDI
Ecrin & Kerim Bilgi ve İletişim Hizmetleri’nin sahibi Fatih Toprak, gündüz vakti teknik servisin olduğu kata bir şahsın hırsızlık için girdiğini ve laptop bilgisayarı poşete koyarak, kendisini kamufle ederek olay yerinden hızla kaçtığını söyledi. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceledikten sonra polisin hırsızlık yapan şahsın yüz tarama yaparak kimliğini belirlemek için çalışma yaptığını kaydeden Fatih Toprak, hırsızın bir an önce yakalanması için beklediklerini belirtti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz