Günü Geçse Bile Borçtan Kesinti Olmayacak

0

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, EPDK tarafından coronavirüs ile mücadele kapsamında alınan bazı kararlarla ilgili son günlerde bazı çevrelerce gerçek olmayan söylemlerde bulunulmasının yanlış anlaşılmalara yol açtığını belirtti.

Elektrik ve doğalgaz faturalarında ‘kıyasen fatura düzenlemesinin’ ülkenin tamamında uygulanmayacağını vurgulayan Başkan Aksu, “Samsun ili genelinde ve ülkenin tamamında belirlenen bölgeler dışında rutin sayaç okuma işlemleri devam edecektir. Vatandaşlarımızın faturalarına hiçbir şekilde ilave bedel çıkartılması söz konusu olamaz. İdari kararlar nedeniyle faaliyetleri geçici süreyle durdurulan iş yerlerinde kıyasen fatura düzenlenmeyecektir” dedi.

DOĞALGAZDA OCAK VE ŞUBAT
TÜKETİMLERİ BAZ ALINMAYACAK
Aksu, “Özellikle doğalgaz tüketicilerimizin dönemsel değişen tüketimler nedeni ile geçmiş tüketimlerinin kış aylarında olanların dikkate alınmasının fatura tutarını arttıracağı endişesi ise tamamen yersizdir. Şöyle ki; kıyas fatura uygulamasının olduğu alanlarda geçmiş aylar değil geçmiş 2 yılın aynı tüketim aylarının ortalaması üzerinden hesap yapılacak. Geçmiş dönem tüketimlerinin olmaması halinde emsal tüketim veya tüketici beyanı ile kıyas yapılacaktır. Hiçbir vatandaşımıza Ocak veya Şubat tüketimleri baz alınarak, Nisan veya Mayıs doğalgaz faturası çıkartılmayacaktır” diye konuştu.

İl Başkanı Aksu, şöyle konuştu; “Su, doğalgaz ve elektrik abonelerine yönelik borçtan dolayı kesinti işlemi yapılmayacaktır. Vatandaşlarımız bu konuda en ufak bir endişe duymasın.”

Samsun’da SASKİ, YEDAŞ ve SAMGAZ; aboneler bu süreçte faturalarını ödeyemese bile borçtan dolayı kesinti işlemi yapamayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz