Gülsan’da Pankartlı İsyan

0

Toybelen Sanayi Sitesi’ne taşınması planlanan Gülsan Sanayi esnafı, pankart açıp eylem yaparak tepkilerini dile getirdi. Dükkanlarının ucuza alınıp kendilerine pahalı dükkan verilmesine isyan eden esnaflar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Gülsan Sanayi Sitesi’nde TOKİ işbirliği ile yapmayı planladığı kentsel dönüşüm çalışması içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Daha önce esnaf ile işbirliğinin göstergesi olarak Büyükşehir Belediyesi’nin desteği, Samsun Madeni Sanatkarlar Odası’nın koordinesinde kurulan kooperatifin devre dışı bırakılması ve Toybelen’de esnafa çekilen yüksek fiyatlar, dönüşümü daha da karmaşık bir hale getirdi.

ERDOĞAN’A SESLENDİLER
Daha önce Toybelen’deki dükkan fiyatlarının düşürülmesini talep edip imza toplayan esnaflar, taleplerine karşılık alamadıklarını belirterek, sanayi sitesinin girişine pankart asıp, eylem yaptı. Gülsan Sanayi Sitesi’nin tam girişine “Toybelen Sanayi ülkemizde TOKİ tarafından yapılan en pahalı sanayidir övünelim. Gülsan Sanayi, belediyemizce satın alınacak en ucuz sanayidir dövünelim. Vah! Sahipsiz Gariban Gülsan Vah” yazılı pankart asıldı.

Esnaflar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız. Samsun Gülsan Sanayi esnaf ve sanatkarlarıyız. Toybelen Sanayisi dükkan fiyatlarının yüksekliği ile ilgili imzalarımızı getirdik.Arz ederiz” yazılı pankartı da açtı.

ESNAFLARI MAĞDUR ETMEYİN
Esnaflar kendilerine dayatılan fiyatların yüksekliğine tepki göstererek, fiyatların aşağıya çekilmesini talep etti. Esnaflar, kendilerinin mağdur edilmemesini istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz