Gülsan Esnafına Çifte Müjde

0

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler, Toybelen Küçük Sanayi Sitesi’nden dükkan almak isteyen Gülsan Sanayi Sitesi esnaflarının yeni dükkanları teslim edilene kadar ödeme yapmayacağını ve 3 yıl olan vade süresinin de 5 yıla çıkarıldığını açıkladı.

Başkan Eyüb Güler esnaflardan gelen talepler doğrultusunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile görüştü.

Görüşmeler sonucunda yüzde 25 olan peşinat fiyatı yüzde 10’a düşürüldü. Tekrar Büyükşehir Belediye Başkanı Demir ile görüşen SESOB Başkanı Eyüb Güler yeni müjdeleri esnafa duyurdu.
Toybelen’den dükkan alan esnaf dükkanı teslim edilene kadar herhangi bir ödeme yapmayacak. Ayrıca 3 yıl olan vade süresi 5 yıla çıkarıldı.

SESOB Başkanı Eyüp Güler, “Bizim derdimiz kimseyle değil. Bizim derdimiz sanayi sitesindeki esnafımızın mağduriyetiyle. Dertlerinizi anlattınız sizi dinledik. Çabalarımızın sonucunda dün bir şeyler elde ettik ama tamamı bu değil. Bu sabah Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüştüm. Güzel bir görüşme gerçekleştirdik. Bugün aldığımız müjde şu: Dükkanlar teslim edilene kadar ödeme yapılmayacak. Bir de 3 sene olan vade süresi 5 yıla çıkarıldı” dedi.

Gülsan esnafı da kendilerine sağlanan yeni imkanlardan dolayı teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz