Gülsan Esnafı Rahat Nefes Aldı

0

Gülsan Sanayi Sitesi’nin Toybelen mevkine taşınması için gerekli olan yaklaşık 800 milyon TL’lik kamulaştırma bedelini TOKİ’nin ödemesine karar verilirken, esnaflar uzun zaman sonra Ankara’dan gelen habere sevindi.

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Gülsan Sanayi Sitesi’nin Toybelen mevkiinde kurulacak olan yeni sanayi sitesine taşınacağını, hem Gülsan hem de Toybelen bölgesinde arazi sınırlarının belirlenerek, acele kamulaştırma için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından TOKİ’ye yetki verildiğini hatırlattı.

Başkan Aydın, yeni sanayi sitesinin Samsun için çok önemli bir yatırım olduğunu belirterek, çalışmalara bu yıl içerisinde başlanacağını söyledi.

ESNAFIMIZ SONUÇ BEKLİYORDU
Yeni sanayi sitesi için uzun zamandır mücadele verdiklerini belirten Aydın, “Alanın en kısa süre içerisinde kamulaştırılacağını ve inşaatına başlanacağını düşünüyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri bu iş için uğraşıyoruz. Uzun zamandır bu işin takipçisiyiz. Gülsan sanayi sitesi esnaflarımız, eski sanayi sitesindeki esnaflarımız mağduriyet içerisindeydiler. Kirazlık’taki sanayi sitelerimizin alt yapıları ve fiziki yapıları yetersizdi. Bunun için bir mücadele verdik. Geçmiş dönem belediye başkanlarımıza çalışmıştık. Bu dönem Mustafa Demir başkanla bu işi yürütmeye devam ettik. Başkan Demir’in, Ankara bağlantılarının kuvvetli olması dolasıyla bugün bu aşamaya geldik” dedi.

BİN 500 İŞYERİ OLACAK
Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın, şöyle konuştu; “Yeni sanayi sitesi modern ve yeşillikleri bol olan bir yer olacak. Bununla ilgili bizim de taleplerimiz vardı. Dükkanların şekilleri ve metre kareleriyle ilgili de taleplerimiz olmuştu. Bütün bunlar göz önüne alınarak bir taslak proje oluşturuldu. Burada bin 500 iş yeri yer alabilecek. Dışarıda hiçbir esnafımız kalmayacak. Hatta buradan yer talep eden yatırımcı bile olabilecek.”

Gülsan Sanayi Sitesi ve Toybelen mevkiinde yapılması planlanan arazinin kamulaştırma bedeli yaklaşık 800 milyon TL olarak ön görülürken, yetki TOKİ’ye verildi. Kaynak: Samsunvehaber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz