Gönüllü Ustalara Başkan Togar’dan Plaket

0

Tekkeköy Belediyesi, korona virüsü salgının görülmeye başladığı ilk günden itibaren maske takmanın zorunlu hale getirilmesiyle kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra toplamda 17 bin haneye beş tane olmak üzere 85 bin maske dağıttı.

Maskeler, Tekkeköy’de bulunan Halk Eğitim Merkezleri’nde görevli gönüllü usta öğreticiler tarafından Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı tüm hijyen şartları gözetilerek, titizlikle hazırlandı.

CANLA BAŞLA ÇALIŞTILAR
Tekkeköy Belediyesi Başkanı Hasan Togar, pandemi sürecinde fedakarca çalışan gönüllü usta öğreticilere plaket takdim etti. Başkan Togar, “İlçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra 17 bin hanenin ihtiyacı olan maskelerin üretiminde emeği olan canla başla çalışarak, üstün çaba harcayan tüm gönüllü usta öğreticilerimize teşekkür ediyorum. O dönemde bazı hijyen malzemeleri gibi maskeye de fahiş fiyat verenlere meydanı boş bırakmamak için kendi imkanlarımız ile maske üretmeye başladık. Üretilen maskelerin tamamını ücretsiz olarak dağıttık” dedi.

Düzenlenen törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fatih Güngör de hazır bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz