Gönüllü Kadınların Sıcak Yuva Telaşı

0

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde hayırseverler bağışçılardan yoğun ilgi gören Hayır Çarşısı, eşya yardımları ile sosyal belediyecilikte dikkat çekiyor. Yardımlar, ‘imece usulü’ ile hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü oluyor.

GÖNÜLLÜ KADIN ORDUSU
İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi çatısı altında gerçekleştirilen hayır projelerinde muhtarların hassas takibiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlar tespit edilerek destek sağlanıyor.

Hiçbir ücret talep etmeden Hayır Çarşısı’nı sıcak bir yuvaya dönüştürmeyi amaçlayan kadınlardan oluşan gönüllü ordusu, yardımları ulaştırmak adına yoğun tempoda çalışıyor.

Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş, “Hayırseverlerden aldığımız yardımları en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

HAYIRSEVERLERİN İÇİ RAHAT OLSUN
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise, “Mobilyadan kıyafete ihtiyaç sahibi ailelerimizin günlük ihtiyaçlarına kadar birçok yardımı gerçekleştirdik. Gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ederek, öncelikle Kadın Koordinasyon Merkezi’mizde misafir ettikten sonra ihtiyaçlarını adaletli bir şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın desteğini beklerken, yardımlarının en doğru şekilde kullanıldığını ve içlerinin rahat olmasını belirtiyorum. Bu güzel oluşuma gönüllü olarak destek veren değerli hanım kardeşlerime teşekkür ederim” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz