Gökhan Alsan Neden Artık Vazgeçilmez Değil!

0

Samsunspor’da ikinci yarı itibariyle formayı unutan Gökhan Alsan’ı kalemine alan Spor Yazarı Hakkı Yeşilyurt, 30 yaşındaki futbolcunun durumunu teknik açıdan şu şekilde değerlendirdi: “Yapılan transferlerinin bize anlattığı şu; Ertuğrul hoca, takımının oyunu artık daha çabuk oynamasını istiyor. Gökhan ise bu talebe şimdilik hem stil hem form olarak cevap veremiyor. O nedenle de, vazgeçilmezler arasında değil artık.”

Samsunspor’un geçen sezon TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta kazandığı şampiyonlukta büyük pay sahibi olan, bu sezonun ilk devresinde 12 maçta forma giyen Gökhan Alsan ligin ikinci yarısında henüz maç kadrosunda dahi kendisine yer bulamadı. Orta sahaya yapılan DjeDje ve Gökhan Karadeniz transferlerinin ardından formayı unutan 30 yaşındaki orta saha oyuncusunun, sosyal medya hesabı Instagram’dan Samsunspor formalı fotoğraflarını kaldırması dikkatlerden kaçmadı.

Geçen sezon ve ligin ilk devresinde el üstünde tutulan Gökhan Alsan’ın, bir anda gözden düşmesi hakkında, Hedef Halk Gazetesi Spor Yazarı Hakkı Yeşilyurt şu yorumda bulundu;

“BİR İLETİŞİM HATASI VAR”
“Gökhan Alsan’ın sosyal medya hesaplarından sözleşmeli olduğu kulübe dair tüm fotoğraflarını silmesi, normalde oyuncunun kulübüne dair tüm aidiyet hissinin kaybolduğunu gösterir. Ama aynı Gökhan, Bandırma maçı sonrasındaki sevinç fotosunun içindeydi. Yani, ortada bir tezatlık var. O nedenle, bu duruma dışarıdan bakarak yorum yapan insanlar yanılgıya düşebilir. Burada dikkat çeken şeylerden biri, bu konu kamuoyunda hayli dillenmiş ve merak konusu olmuşken, kulübün resmî yayın organının sessiz kalması. Bir iletişim hatası var. Kulüp bu konuda iletişim stratejisini yeniden gözden geçirerek, ortada ‘gri alan’ bırakmamalı.”

“SAĞLAM ÇABUK OYUN İSTİYOR”
“Bana ilk yarının sizi en çok yanıltan oyuncusu kim oldu? sorusu gelse, cevabım net olarak Gökhan Alsan olurdu. Ertuğrul Hoca’da benzer düşünüyor olmalı ki, onu ikinci devrenin ilk 3 maçında kadroya dahi almadı. Sanırım bunda, hocanın daha dinamik ve akışkan oyunculara yönelme anlayışı etkili oldu. Gökhan Karadeniz, Yasin, Hambron ve Mattihas transferlerinin bize anlattığı bu. Hoca, takımının oyunu artık daha çabuk oynamasını istiyor. Gökhan ise bu talebe şimdilik hem stil hem form olarak cevap veremiyor. O nedenle de, vazgeçilmezler arasında değil artık.”

Gökhan Alsan geçen sezon 26 maçta 11 gol, 3 asist kaydederek takıma skor anlamında da önemli bir katkı sağlamıştı. Tecrübeli orta saha oyuncusu bu sezon ise 13 maçta, 3 gol, 2 asist yaptı.

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ın, ligin ikinci yarısından sonra forma şansı vermediği oyuncusuyla, bu durum hakkında bir görüşme yapıp yapmadığı bilinmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz