Gıda Üretilen OSB’de Rezalet Diz Boyu

0

Tekkeköy’deki Gıda OSB’ye milyarlarca lira yatırım yaparak yer alan firma sahipleri, patlayan kanalizasyonlardan akan lağım sularından ve köstebek gibi yollardan şikayetçi. Firma sahipleri, yabancı misafirlerin OSB’ye geldiğinde gördükleri bu manzara karşısında şaşkına döndüklerini söyledi.

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde yaklaşık 3 yıl önce kurulan Gıda Organize Sanayi Bölgesi’ni lağım sularının basmasından sanayi bölgesindeki firmalar dert yanıyor.

Yatırımcı firmaların milyonluk alt yapı parası ödediği Gıda OSB’de patlayan kanalizasyonlardan lağım suları akması, sanayi bölgesi içindeki yolların çökmesi ve kanalizasyon mazgallarının çalındığı için olmaması görenleri şaşkına çeviriyor.

YOLLAR KÖSTEBEK YUVASI
OSB yollarına döşenen karo taşların kısa sürede çökmesi nedeniyle sanayinin içerisi adeta köstebek yuvasına döndü. Elektrik direklerinin dahi yıkıldığı OSB’de yatırımcı firmalar, güvenlikçilerinin dahi olmamasından şikayet ediyor.

Defalarca kanalizasyon sorununu dile getirmelerine rağmen Gıda OSB’deki lağım sularına çare bulunamamasından dert yanan firma sahipleri, kötü kokuya aylardır katlandıklarını söylüyor.

YABANCI FİRMALAR ŞAŞKIN!
Yabancı firmaların temsilcilerinin Gıda OSB’ye geldiğinde şaşkınlıklarını gizleyemediği kaydeden firma sahipleri, “Burası Gıda Organize Sanayi Bölgesi mi?” diye sorduklarını söyledi. Patlayan kanalizasyonlardan akan lağım suları ile birlikte çöken yolları gördüklerini ve bu duruma çok şaşırdıklarını belirten firma sahipleri, “Defalarca lağım suları ve yollarımızın bozuk olması ile ilgili şikayetlerimizi ilettik. Ancak hiç bir çözüm sağlanmadı. İhracat yaptığımız yabancı misafirlerimiz buraya geliyor ve karşılaştıkları bu manzara karşısında biz utanıyoruz” dediler. Fotoğraflar: SamsunKentHaber.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz