Gençlerin Geleceğini Bizim Kuşak Tüketti

0

Atakum Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Girişimci Parkı etkinliğinin finali gerçekleşti. 50 genç; takımlar halinde ‘en iyi girişimcilik projesini’ yazmak için 48 saat boyunca çalıştı. 3 gün süren etkinlikte alanında uzman isimler tarafından gençlere çeşitli konularda sunum yapıldı.

Katılımcılar, ana jüriye proje sunumlarını gerçekleştirdi. ‘Helimore’ projeleriyle Muhammed Fatih Akbulut, Başak Demir, Gülcan Erdoğan, İsmail Kılıç, Ömer Faruk Arslan’dan oluşan ekip birinci; Caner Dayı, Orhan Arı, Esra Beklemiş, Ertuğrul Bilim, Canan Alkan, Meryem Nisa Erdoğan’dan oluşan ekip ‘Direc’ projeleriyle ikinci; ‘Acıktın mı?’ projeleriyle de İlkay Baytekin, Turgut Kurt, Özden Çebi, Dilek Çayırezmez üçüncü oldu.

BEDEL ÖDEMEYİN, BİLGİ TOPLAYIN
“Sizin geleceğinizi bizim kuşağımız tüketti” diyen Belediye Başkan Av. Cemil Deveci, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Eğitim politikası ülkemizi uçurumun kenarına getirdi. Gençlerin geleceği yok, ülkemizin geleceği sıkıntılı. Çıkmaz mıyız? Çıkarız buradan. Bundan daha kötü günler de yaşadık. Sizden çok şey bekliyoruz. Birbirinizin yerine ölüme gitmeyin, bedel ödemeyin. Bilgi demokrasiyi, dayanışmayı ve başarıyı getirir. Sizden daha çok çalışmanızı, dünyayı daha iyi tanımanızı, kendinize daha çok güvenmenizi, daha çok girişimci olmanızı, kendi geleceğinizi kendinizin tayin etmenizi istiyoruz. Mangalda kül bırakmayanların yarım bıraktığı mücadeleyi tamamlamış olursunuz. Sevgili gençler ve hocalar bir araya gelin. Birbirinizi tamamlayın, bu ülkeyi kaldığı yerden ayağa kaldıralım.”

KAFE MÜŞTERİSİ OLMAYIN
Atakum’da yaklaşık 38 bin üniversite öğrencisinin yaşadığını kaydeden Başkan Deveci, “Bu şehirli olun, nüfusuna kaydolup seçmeni de olun. Eleştirin, sorun, sorgulayın, beğenmeyin, katkı verin. Atakumlular sizi kafeterya müşterisi gibi görmesinler. Siz de oraya kendinizi saklamayın. Ben çok iyi bir belediye başkanı olamayabilirim ama çok iyi ağabey olurum, çok iyi arkadaş olurum. Sizinle beraber sonuna dek koşarım” diye konuştu.

Girişimci gençlere ödüllerini Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Şeref Aydın, Basın Danışmanı Burak Öksüz, Gençlik Meclisi Başkanı Ecem Üner ve SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz