Gaziantep’ten Rol Model Sorumluluk

0

AK Partili Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte su fiyatlarına yüzde 50 oranında indirim yapmıştı. Başkan Fatma Şahin, pandemi sürecinin en çok etkilediği esnaflara yönelik de adımlar atmayı sürdürdü.

İlan ve reklam vergisinin alınmamasına yönelik çalışma başlatan Şahin, belediye mülklerindeki kiracılardan kira alınmaması kararına ek olarak, her esnafa bin 500 Türk Lirası mali destek olma kararı aldı.

TAYYAR TÜRKİYE’YE DUYURDU
AK Parti 24, 25, 26. Dönem Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da örnek çalışmayı sosyal medya hesabından paylaşarak, Türkiye’ye duyurdu. Tayyar paylaşımında, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, salgın nedeniyle zor durumdaki küçük esnafa 1500 lira dağıtmaya başladı. Ayırca su fiyatında indirime gitti, belediyeye ait kira tahsilatını durdurdu. İstanbul’daki etkinlikler gibi hayali değil, gerçek” ifadeleri ile AK Partili Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i tebrik etti.

SAMSUN’DA TALEPLER KARŞILIK BULMUYOR
Samsun’da ise pandeminin en çok etkilediği esnaf kesimine yönelik Büyükşehir Belediyesi’nin destek mahiyetinde atmış olduğu bir adım bulunmuyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi, suda indirim taleplerini geri çevirmişti. Konutlarda suyun metreküp fiyatı 4 lira 44 kuruş, işyerlerinde ise 8 lira 61 kuruşun üzerinden fatura ediliyor.

CHP’nin faturalara her ay uygulanan TÜFE zammı kaldırılsın teklifi ise Cumhur İttifakı üyelerince reddedilmiş, Başkan Mustafa Demir, “İdare olarak böyle bir düşüncemiz yok” açıklamasında bulunmuştu. Vatandaşlar ve esnaflar, Büyükşehir Belediyesi’nden pandemi sürecinde hayatını kolaylaştıracak ve rahatlatacak suda indirim ve destek gibi uygulamaları bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz