Futbolcu Üreten Bir Fabrika Olacağız

0

Samsunspor Kulübü Derneği Başkanı seçilen ve alkışlar eşliğinde konuşma yapmak için kürsüye çıkan Başkan Yüksel Yıldırım, “Biz tekrar futbol endüstrisinde futbolcu üreten bir fabrika gibi olacağız.” dedi.

Yapılan oylama sonucu başkan seçilen Yüksel Yıldırım, “Buradaki başkanlık Samsunlu bir arkadaşımıza yakışırdı ama bunu yapamadık. Çünkü istediğim türde bir başkan adayı bulamadım. Ama biz bugünden itibaren çalışmalarımıza başladık. İnşallah Haziran 2021’de yeni seçimde ben büyük olasılıkla aday olmayacağım. İki başkanlık ihtiyacım yok benim. Ben bir tek futbolun patronu olmak için Samsun’a geldim. Samsunspor Kulübü Derneği başkanlığı gerçekten Samsun’da yaşayan ve Samsun’un sevilen bir hanımefendisi veya beyefendisi tarafından yapılmalı. Çünkü Samsun’da yatıp kalkmalı. Benim İstanbul’da oturarak bu derneği yönetmem zor. Ama Futbol A.Ş.’yi çok rahat yönetirim” dedi.

“ŞİRKETLEŞME BİR DEVRİMDİ”
Samsunspor’u bu ligden çıkaracağını belirten Başkan Yıldırım şöyle devam etti: “Süper Lig’e çıkacağız. İnşallah orada da şampiyonluğa oynayan bir kulüp haline getireceğim. Ama benim hayalim Samsunspor’u Avrupa liglerinde oynatmaktır. Biz bunun bugün temellerini attık. Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla biz bir yola çıkıyoruz. Ben inanıyorum ki yönetim kurulu arkadaşlarım sizlerin beklediği özlemlediği gerçek bir yönetim şekliyle çalışacak. 1,5 yıl önce verdiğiniz şirketleşme kararı futbol için yeni bir sayfa yeni bir devrimdi. Ben koltuk sevdalısı biri değilim. Biz tekrar futbol endüstrisinde futbolcu üreten bir fabrika gibi olacağız. Hepimizin hayali olan Samsunspor’u Avrupa’da görmek çok yakın diyorum. Bize güvenip seçtiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz