Futbol Dünyasıyla İrtibat Halindeler

0

Yılport Samsunspor emin adımlarla şampiyonluğa koşarken, binlerce insanın ölümüne sebep olan ve dünyayı esir alan Covid-19 salgını liglerin ertelenmesine neden oldu ve Kırmızı-Beyazlılar’ın hayalleri de ertelenmiş oldu.

Liglerin ne olacağı ile ilgili her geçen gün yeni bir iddia ortaya atılıyor fakat Samsunspor bu iddialara kulak asmıyor. Türkiye profesyonel liglerinde şampiyonluğuna kesin gözüyle bakılan bir kaç kulüpten bir tanesi olan Yılport Samsunspor’da sessiz bekleyiş sürüyor.

SÜRECİ TAKİP EDİYORLAR
Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan üst düzey yöneticilerle sürekli olarak irtibat halinde olduğu, süreci yakından takip ettiği öğrenildi. Aynı şekilde Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve Teknik Menajer Yücel Uyar’da, federasyonda ve Süper Lig’de görev yapan yakın çevrelerindeki teknik adamlarla irtibat halindeler. Genel Menajer Mustafa Aztopal ise, yurtdışı bağlantılarıyla devamlı olarak telefon görüşmesi yaparak Avrupa liglerinde ne gibi kararlar alınıyor, bu konu hakkında bilgi toplamaya devam ediyor.

FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPILACAK
Diğer yandan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, 2 Nisan’da değerlendirme yapacaklarının altını çizdi. Bilim Kurulu’ndan gelecek olan haberlere göre hareket edecek olan TFF, süreci Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlantılı bir şekilde yürütüyor. TFF Başkanı Özdemir, Kulüpler Birliği Vakfı’yla da görüşecek ve fikir alışverişinde bulunacak. TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluğu resmiyete kalan temsilcimiz Yılport Samsunspor’da yakından ilgilendiren bu durum hakkında TFF’nin açıklayacağı karar bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz