Futbol Akademisi’nde İşler Tam Gaz

0

Binlerce kişinin ölümüne sebep olan Covid-19 salgını hayatı olumsuz etkilerken, dünyada tüm spor faaliyetleri durduruldu. Durum böyleyken Yılport Samsunspor’da da günler hareketsiz ve sessiz sakin bir şekilde ilerliyor.

Onca belirsizliğin, gelen kötü haberlerin arasında Kırmızı-Beyazlı taraftarları mutlu eden çalışmalar İlkadım İlçesi’nde bulunan Batı Park Okçuluk Tesisleri’nden geliyor.

HALK GAZETESİ GÖRÜNTÜLEDİ
Yılport Samsunspor Futbol Akademisi’ne tesis yapılması için verilen alanda, zemin çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor. Yeni zemin için kum serme çalışmaları start aldı. Halk Gazetesi spor servisi, bölgede devam eden çalışmaları görüntülerken, ilgililer Samsunspor’un geleceğine ışık tutacak olan tesisin Haziran ayında biteceğini tekrar vurguladı. Samsunspor Kulübü, alana 4 adet saha yapacak ve Futbol Akademisi takımları antrenmanlarını burada gerçekleştirecek.

ZEMİN TAMAMEN SÖKÜLDÜ
Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri’ne ait iş makineleri ile devam eden çalışmalarda eski zemin tamamen yerinden söküldü ve hem suni çim, hem de normal çimin yapılacağı bir şekilde kum serilecek ardından yeni zemin oluşturulacak. Yapılan masraflar Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. tarafından karşılanacak. Zemin çalışmalarını Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nun zeminini hibrit çim yapan SIS Pitches firması yürütüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz