Futbol Akademi’nin Temelleri Atıldı

0

Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Erkanat ile Veysel Bilen, yeni yılın ilk ziyaretlerini Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’e gerçekleştirdi.

Vali Kaymak, Okçuluk Tesisleri’nde Samsunspor Futbol Akademisi’nin altyapı sahalarının yapılması için gerekli tüm izinlerin verildiğini söyledi. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da, 19 Mayıs Stadyumu’nun hibrit çim çalışmalarına resmi olarak 13 Ocak Pazartesi günü başlanmasına karar verildiğini ifade etti.

3 SAHA ALANINI VERDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, Batıpark alanındaki Okçuluk Tesisleri’nin yanında bulunan 3 futbol sahalık kullanım alanının Samsunspor Kulübü Derneği’ne tahsis edilmesine karar verdiklerini söyledi. Bu 3 sahanın yapımının da Okçuluk Tesisleri ile eş zamanlı olarak başlayacağını kaydeden Demir, bu sahaların yapım aşamasında Büyükşehir Belediyesi tüm ekipman ve lojistik desteğini vereceğine dair taahhütte bulundu.

DOLGU SAHASI DERNEĞE
Başkan Demir, Kirazlık mevkisinde bulunan dolgu tesisini de Belediye Meclisi’nden kararını geçirerek, Samsunspor Kulübü Derneği’ne tahsis etme sözü verdi. Tesisin master planı Büyükşehir Belediyesi ile beraber hazırlanıp, Büyükşehir Belediyesi’nin kontrolünde ve desteğinde Samsunspor Futbol Akademisi’nin modern tesislere kavuşması hedefi gerçekleştirilecek. Başkan Yüksel Yıldırım, Samsunspor’a maddi ve manevi her türlü desteği veren Vali Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’e minnet ve şükranlarını sunarak, kulüp ve tüm Samsunspor sevdalıları adına teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz