Fuat Köktaş: Ekonomi Hızlı Toparlanıyor

0

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, TSO Başkan Salih Zeki Murzioğlu ve Meclis Başkanı Haluk Akyüz ile biraraya geldi. Köktaş, Murzioğlu ve Akyüz, gündeme ilişkin konular, şehrin ticari ve ekonomisi üzerinde görüşmelerde bulundu.

“Türkiye, demokrasi ve ekonomi yolunda aldığı mesafenin en somut sonuçlarını koronavirüs salgını döneminde görülmektedir” diyen Fuat Köktaş, “Yaşanan zorlu salgın sürecinde görüldü ki, gelişmiş ülkelerin dahi çaresiz kaldığı bu dönemde, ekonomimizle, sağlık altyapımızla, gıda ve temizlik tedarik zincirimizle, alınan önlemlerle 83 milyon bu süreci iyi göğüsledik. Son 18 yılda sağlık yanında eğitimden adalete, güvenlikten sosyal desteklere, ulaşımdan tarıma, enerjiden sanayiye her alanda geldiği seviyenin önemli işaretidir. Normalleşme sürecinde dünya ekonomilerine oranla ekonomimiz daha hızlı toparlanıyor. Haziran ayında tüketici güven endeksinde yaşanan artış toparlanmanın seyrinin pozitif yönde olduğunu gösteriyor. İnşallah bu yılı beklentilerin üstünde bir noktada kapatılacak” dedi.

EKONOMİMİZ BÜYÜYOR
AK Partili Köktaş şöyle devam etti; “Hamdolsun, her saldırıdan daha fazla tecrübe ve daha fazla güç elde ederek çıkmayı başardık. Salgın sürecinde vatandaşlarımızın sağlığı yanında ekonomimizin sağlığını da korumaya öncelik verildi. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, ekonomimize yönelik saldırılar da artmaktadır. Buna rağmen ekonomimiz büyümeye devam etmektedir. Güven endeksi Haziran ayında bir önceki aya göre; hizmette yüzde 8.5, perakendede yüzde 9.3 ve inşaatta yüzde 33.1 arttığı açıklandı. Ekonomik İstikrar Kalkanı ile verilen destekler, sektörel güven endekslerine de yansıdı. Veriler bu zor süreçten güçlenerek çıkacağımıza olan inancımızı destekliyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz