Fırsatçılara Kızan Başkan Maske Atölyesi Kurdu

0

Tekkeköy Belediyesi Eğitim Kültür Merkezleri’ndeki gönüllü eğitmen ve kursiyer kadınlar, sağlık çalışanları, güvenlik güçleri ve vatandaşlar için gerekli olan ‘maske’ ihtiyacını ücretsiz dikmeye başladı.

Coronavirüs salgını nedeniyle maske fiyatlarına zam yapan fırsatçılara tepki gösteren ve belediyenin kendi imkanlarıyla maske üretimine başladığına değinen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bu zor süreci kendilerine fırsat sayan bazı insanlar rant, menfaat peşindeyken, ürünlere fahiş fiyatlar belirlerken, bizlerde fırsatçılara meydanı bırakmamak için kollarımızı sıvadık ve kendi imkanlarımız ile maske üretmeye başladık” dedi.

İNSANLARIMIZI DÜŞÜNMELİYİZ
Başkan Togar, “Belediyemize ait kültür merkezlerinin coronavirüsü tedbirleri kapsamında kapatılmasıyla boşta kalan eğitmenlerin ve kursiyerinde ‘böyle bir zamanda devletimizin milletimizin yanında nasıl olabiliriz’ söylemi üzerine en çok ihtiyaç duyulan ve fahiş fiyatlarla satılan koruyucu maskelerden üretmeye karar verdik. Kurs merkezimizde gönüllü eğitmen ve kursiyerlerimiz ile maskelerimizi hijyenik ve tüm kurallara uygun bir şekilde ürettik” diye konuştu.

ÜCRETSİZ ULAŞTIRIYORUZ
Tekkeköy Belediyesi’nin gönüllü kadınlara hem atölye imkanı, hem de malzemelerini sağlamasının ardından üretilen maskelerin ücretsiz olarak kamu kuruluşlarına ve vatandaşlara ücretsiz dağıttıklarını ifade eden Başkan Togar, “Mini atölyede günde 1000 maske üretimi yapıyoruz. Üretimini yaptığımız maskelerin sterilizasyonunu sağladıktan sonra, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımıza, belediye çalışanlarımıza, 65 yaş üstü yaşlılarımıza ve kronik hastalarımıza, esnafımıza, pazarcılarımıza dağıttık” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz