Faturalar Patladı Gitti

0

Samsun’da içme suyuna ve elektriğe gelen zamlı faturalar vatandaşın cebini yakarken, SAMGAZ’ın evlere gönderdiği doğalgaz faturaları ise adeta şok etti. Faturaların üzerinde yazan miktarlar dudak uçuklatıyor.
Elektriğe 2019 yılında yüzde 32 zam yapılmıştı. Samsun Büyükşehir Belediyesi de, içme suyuna yüzde 25 zam yapmıştı. Aynı zamanda sayaç okuma bedeline yüzde 150 zam yapan belediye, zamların TÜFE oranında her ay güncellenmesi kararını almıştı. Doğalgaza ise 2019 yılında yapılan toplam zam oranı yüzde 53,8.
Hal böyle olunca Samsun’da konutlara ve ticarethanelere gelen faturalar adeta patladı gitti. 2020 yılının ilk ayında elektrik, su ve doğalgaz kullanan vatandaşlar, Şubat ayında kapılarına gelen faturaları görünce şok geçirdi. Vatandaşlar faturalarını sosyal medyadan paylaşarak, isyan etti.
Elektrik ve sudaki zamlı faturalara alışan Samsunlular, SAMGAZ’ın faturalarını görünce bu kadarına da pes dedi. Aylık 200 TL ile 350 TL lira arasında gelen faturalar, 450 TL ile 600 TL arasında hatta 800 TL’ye kadar yükseldi.
Son bir yıl içinde yüzde 53,8 civarında zamlanan doğalgaz, Samsun’da konut ve işyeri sahiplerini ısıtmadı ama cebini yaktı. SAMGAZ abonesi vatandaşlar, evlerine gelen doğalgaz faturalarının görüntülerini sosyal medyada paylaşarak, gelen borç rakamlarına tepki gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz