Evinde Tedavi Gören Hastanın Yardımına Vefa Ekipleri Koştu

0

İlkadım Belediyesi bünyesinde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara 24 saat hizmet vermeye devam eden Vefa Sosyal Destek Grubu, iletişim merkezine gelen çağrı sonrası Çiftlik Mahallesi’ndeki evinde tedavi gören Mehmet Ali Gül’ün yardımına koştu.

Yatalak olarak evinde tedavi gören Gül’ün yataktan düşmesi sonucu sokağa çıkma yasağı nedeniyle çevresinde yardım alamayan bakıcı Saliha Ocak, Azerbaycan Cumhuriyetinin başkenti Bakü’de yaşayan hasta Mehmet Ali Gül’ün oğlu Faruk Gül’ü arayarak yardım istedi.

Vefa ekibini arayarak, “Ben yurt dışındayım gelemiyorum, lütfen babama yardım edin” diyen Faruk Gül’ün çağrısı sonrası verilen adrese giden ekipler, baba Mehmet Ali Gül’ün ön kontrollerini yaptıktan sonra yatağında bir daha düşmemesi için gerekli önlemleri alıp, tekrar yatağına yerleştirdi.

Online olarak vefa destek ekiplerine bağlanarak hasta babasıyla görüşüp hasret gideren Faruk Gül, vefa destek ekibine ve Başkan Demirtaş’a teşekkür etti.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Vefa Destek Grubu ile İlkadımlılara bir telefon kadar yakınız. Pandemi koşulları bitene kadar ekiplerimiz ihtiyaç duyulması halinde her zaman görev başında olacak. 65 yaş üstü vatandaşlarımız 444 55 01 ve 444 19 19  no’lu çağrı merkezi telefonumuz ile ekiplerimize ulaşabilirler” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz