Evinde Kal, Hayatta Kal

0

Ülkemizde coronavirüs ile mücadele en yüksek risk grubunda olan sağlık personelleri, sosyal medya hesaplarından ‘Evinde Kal’ ve ‘Sokağa Çıkma’ mesajı verirken, Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak da, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i ziyaret ederek, gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarının ulaşımı konusunda destek istedi.

ZORUNLU DEĞİLSEN ‘EVDEN ÇIKMA’
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin sağlık personelleri; “Evinde Kal, Sağlıkla Kal, Hayatta Kal, Virüs Gezmez, İnsan Gezer, Sokağa Çıkma, Senin İçin Buradayız, Bu Zor Zamanda Görev Yapmaktan Onur Duyuyoruz, Her Zaman Milletimizin Yanındayız” mesajları verdi.

Sağlık personellerinin 24 saat mesai yaptığını belirten Türk Sağlık Sen Başkanı Erdoğan Çakmak, “Sağlık çalışanları; 24 saat bir maske ve eldivenle korunmaya çalışarak mücadele ediyor. Sağlık çalışanları dinlenerek çalışmalı. Sağlık personelinin moral ve motivasyona ihtiyacı var” dedi. Vatandaşları uyaran Çakmak, “Zorunlu olmadığı sürece evde kalmalıyız. Acil durumlar dışında hastanelere gitmeyelim” diye konuştu.

Türk Sağlık Sen Başkanı Erdoğan Çakmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’den bu hassas süreçte sağlık çalışanlarına ulaşım desteği vermeleri için talepte bulunduklarını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz