Etkisiz Alandaki Sağlıkçılar Aktife Çekilmeli

0

Türkiye’de hızla yayılan coronavirüs vakasına karşı Sağlık Bakanlığı’nın etkili bir mücadele sürdürdüğünü beliren Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Samsun’a da aynı mücadelenin verildiğini kaydetti.

Özellikle hastanelerde görev yapan sağlık personelinin özverili çalışmalarının takdire şayan olduğunu ifade eden Başkan Çakmak, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli hizmetli personelin Sağlık İl Müdürlüğü’ne katılmasının da sürece katkı vereceğini kaydetti.

İHTİYAÇ ARTIYOR
Sağlık alanında personel sayısının günden güne artırıldığını söyleyen Başkan Çakmak, “Hastanelerde hastabakıcı olarak çalışan arkadaşlarımız asla yok sayılamaz. Onlar hastanelerimizin gizli kahramanlarıdır. Bazen hastanelerde tek başına bir katı idare eden bu kahramanlarımızın bu süreçte iş yükleri de arttı. Sağlık İl Müdürlüğü yaşadığımız bu süreçte sağlık çalışanlarını dinlendirerek ve moral motivasyonunu yüksek tutarak çalıştırmak için bir yol ararken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol imzaladı” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK ŞART
Başkan Çakmak, “Sağlık İl Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasında yapılan protokolle okulların tatil olmasının ardından okullardaki hizmetli personeller hastanelerimizde geçici olarak görev yapacaklar. Hastanelerimizin özellikle acil servisleri başta olmak üzere tüm bölümlerinde bu süreçte temizliğe ve dezenfekte edilmesi konusunda daha hassas davranan Sağlık İl Müdürlüğü’nün yaptığı bu protokolle hem sağlık hizmetleri daha verimli hale gelecek hemde gizli kahramanlar olarak gördüğümüz hasta bakıcı olarak görev yapan arkadaşlarımıza destek verilmiş olacak. Bu süreçte hasta bakıcı personellere büyük destek sağlanacakken özellikle geçmiş dönemlerde etkisiz alanlarda görev yapan sağlık personellerinin etkili alana çekilmesi ile personel yetersizliğine büyük katkı sağlayacaktır. Bunun için de İl Müdürlüğümüzün kapsamlı bir çalışması var ve en kısa sürede hayata geçirecek” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz