Ertuğrul Sağlam: Süper Hedefe 30 Gün Kaldı

0

Gazetecilerle online olarak basın toplantısı düzenleyen Samsunspor Teknik Direktörü Sağlam, “Süper Lig’e ulaşmak, hak ettiğimiz yerde olmak ve sonrasında yaşayacağımız büyük başarılara ulaşmak için 30 günümüz ve 6 maçımız var” dedi.

Spor Toto 1. Lig’de şampiyonluğa giden Samsunspor’da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam online basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sağlam, takımın son durumu ve bundan sonraki hedefler hakkında açıklamalar yaptı.

Son 30 günde herkesin Samsunspor’un başarısı için kenetlenmesi gerektiğini dile getiren Ertuğrul Sağlam, “Keşke şehrimiz tekrar üzerindeki ölü toprağını atsa, sirkinse, ayağa kalksa hem maddi hem manevi olarak başkanımızın yanında olsa, takımımıza destek olsa. Hepimizin hayali olan şampiyonluğa ulaşırken, onlar da bu takımın nasıl yanında olabiliriz, takıma nasıl katkı sağlayabilirizi gerçekleştirse çok güzel olur. ‘Eller çoğalınca işler hafiflermiş’ sözünden hareketle herkes bu takıma nasıl el atabiliriz, nasıl bu çocuklarının moralini arttırırız, yanında oluruz gibi Samsunsporluyum diyen herkesin bu mücadeleye bir el atmasını ve destek vermesini istiyoruz. İstersek yapabiliriz.” dedi.

“HESAPLAŞMALARI 30 GÜN SONRAYA ATALIM?”
Sağlam açıklamasına şöyle devam etti: “Gerçekten Samsunspor’un başarısını isteyen Samsunsporlulardan şunu istiyorum; sadece 1 ayımız ve 6 maçımız kaldı. 10 yıllık hasreti dindirmek, hayalimiz olan Süper Lig’e ulaşmak ve hak ettiğimiz yerde olmak ve sonrasında yaşayacağımız büyük başarılara ulaşmak için 30 günümüz ve 6 maçımız var. Bu dönem içerisinde şunu yapalım. Hesaplaşmaları, kırgınlıkları, farklı beklentileri 30 gün sonraya atalım. Bu takıma destek ve katkı vermenin uğraşı içerisinde olalım.”

“GEÇMİŞİ, GEÇMİŞTE BIRAKALIM”
“Bir başarı yaşanırsa bu güç birliği sayesinde olacak. Şehrin tüm dinamiklerinin, yöneticilerin, medyanın, taraftarların ve herkesin bir sinerji üreterek bunu başarabiliriz. Onun için geçmişi ve geçmişte yaşananları bir kenara bırakalım, hep beraber olalım, bütünlük oluşturalım, takıma katkı verme uğraşı içinde olalım. İnanın geç kalmış değiliz. Gücümüzü, zıtlaşmaya, inatlaşmaya değil de birlik-beraberliğe ve başarıya yönlendirelim. Bunu yaparsak önümüzde kimse duramaz. Bu bütünlüğü sağlayabilirsek bu 6 maçı ve 1 ayı istediğimiz şekilde geçip, hedefe ulaşırız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz