Ertuğrul Sağlam: Emekler Boşa Harcanamaz

0

TFF 2. Lig Beyaz Grubun 28. haftasında 2-1 kazandıkları Zonguldak Kömürspor maçının ardından konuşan Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Şartlar itibariyle kolay bir maç olmadı. Kendi stadımızda coşkulu taraftarımızın önünde daha farklı motivasyonla oynayan bir takımız. Taraftarımızın olmaması bizi olumsuz yönde etkiledi. Fakat maçtan önce hafta boyunca oyuncularımızla bizim çok gerçekçi ve ulaşmak istediğimiz güzel bir hedefimiz olduğunu paylaştık. Bu hedef doğrultusunda hiçbir olumsuzluğun hiçbir sorunun bizi bu yoldan çevirmesine izin vermedik. Bugün taraftarsız olarak oynamanın vermiş olduğu bir olumsuzluk vardı. Farklı motivasyon unsurlarını ön plana çıkararak bu olumsuzluğu bir şekilde ortadan kaldırmak istedik” dedi.

OLAYI CİDDİYE ALACAKSINIZ
İlk devrede istediklerini başaramadıklarını belirten Sağlam şöyle devam etti: Futbolun gerçeği ile yüz yüze geldik. İlk devre tamamen olaydan uzak, ne yaptığının farkında olmayan, bunun yanında büyük hedef doğrultusunda bazı şeyleri yapamayan bir takımdık. Bu büyük hedef doğrultusunda yapmamız gerekenleri yaptık. Futbolun doğrularını ortaya koyduk. Goller bulduk. En az 5-6 tane çok net pozisyonlar yakaladık. Bunları değerlendiremedik ve sonucunda çok farklı kazanabileceğimiz bir maçı belki de son bölümde yiyeceğimiz bir golle berabere bile bitirebilirdik. Futbol böyle bir iş. Olayı ciddiye alacaksınız, olayı yaşayacaksınız ve futbolun doğrularını sahaya yansıtacaksınız.

BU LİG BİR ŞEKİLDE BİTER
Corono virüs nedeniyle liglerin ertelenmesi ya da iptal edilmesi ihtimalleri üzerine konuşan deneyimli teknik adam Sağlam, “Bu işe emek veren insanlar var. Bu emekler boşa harcanamaz. Lig ertelenebilir, daha sonra sıkıştırılabilir, daha sonra oynanabilir. Bu ligler bir şekilde bitirilir. Önümüzdeki sezon geç başlar, ama yine de biter.” şeklinde konuştu.

TATSIZ BİR KARŞILAŞMA OYNADIK
Futbolun taraftarlarla daha güzel olduğunu söyleyen Sağlam, “Bugün tatsız, tuzsuz bir karşılaşma oynadık. Ama hayatın bazı da doğruları ve gerçekleri var. Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bu süreçte her insanın alabileceği en üst seviyede sorumluluk alması gerekiyor. İnsan sağlığı alınacak bir galibiyetten, yaşanacak bir şampiyonluktan ve kaldırılacak bir kupadan her zaman çok daha önemlidir. Bizde bugün ülkemizin yaşadığı bu süreçteki yapmamız gerekeni yaptık. Seyircisiz oynadık. Taraftarımız yoktu ama bir şekilde kazanmasını bildik. Galibiyet serimizi 12 maça çıkarmanın keyfini yaşıyoruz. Şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdi kalan 6 haftada bizi şampiyon yapacak puanları almak için ilk oynayacağımız Hacettepe maçını yarından itibaren yaşamaya başlayacağız. Bu maçı da güzel bir şekilde geçip şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz