Ersan Aksu: Tek Listeler Beklenmesin

0

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, düzenlediği basın toplantısında Halk Gazetesi Haber Editörü N. Alper Cabbar’ın; ‘ilçe kongrelerinde tek aday mı-çoklu aday olacak mı?” sorusuna cevap verdi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, “Çok ya da tek adayla seçime gitmenin avantajları da var, dezavantajları da. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin talimatlarıyla tüm ülkemizde Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nca değerlendirmeler yapılmış, tek liste, tek adayla seçime gidilmesi yönünde bir kanaat oluşmuştur” dedi.

TEK LİSTE BEKLENMESİN
Başkan Aksu, “Ancak şu konuya dikkat çekmek istiyorum. Samsun’da insanlarımızın hangi seçimlerde olursa olsun yüzde 40, 60, 65 hatta 80’lere varan oranlarla AK Parti’ye oy vermiştir. Ortalama olarak baktığımızda Samsun’da 100 kişiden 75-80 kişi AK Parti’ye oy verdiğini görüyoruz. Durum böyleyken liste ölçeğinde dar bir bakışla kongrelerin şekillendirilmesi beklenmesin. En geniş ufukla, tazelenmeleri sağlayacağız. Kucaklayıcı, coşkulu kongreler yaşacağız” ifadelerini kullandı. N. Alper CABBAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz