Ersan Aksu: Gönlümüz Çiftçimizle Beraber

0

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin video konferans yoluyla gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Aksu, Samsun tarımının çok önemli bir seviyede olduğunu ifade etti.

Her zaman çiftçinin, üreticinin yanında olduklarını ve büyük destekler verdiklerini vurgulayan Başkan Aksu, “Bizim gönlümüz daima çiftçilerimizle beraber. Şimdiye kadar yapılan desteklerin ardından bir adım daha atıldı. Hazineye ait araziler tarımsal amaçlı olarak bedelsiz tahsis edilecek. Çiftçilerimiz bu arazilerde ekim yapacak, yetiştirecek, üretecekler. Böylece hem kendileri hem de ülkemiz kazanacak” dedi.

ŞEHRİMİZİN POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK
Samsun’da tarımsal potansiyelin çok yüksek olduğuna dikkat çeken Aksu, “Kenevir üretiminin yüzde 85’ini, fii ve yeşil otun yüzde 16’sını, çeltiğin yüzde 14’ünü, fındığın yüzde 18’ini, lahananın yüzde 27’sini Samsun üretmektedir. Samsun 3,5 milyar TL ile hayvansal üretim değerlerinde Türkiye’de 21. sırada, 4,6 milyar TL ile bitkisel üretim değerlerinde ise 11. sırada. Samsun 7,7 milyar TL’lik tarımsal üretim değeri ile Karadeniz Bölgesi’nin tarımsal üretim üssü olmuştur. Samsun’a son 17 yılda 9,5 milyar TL tarımsal destek verildi” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz