Erhan Usta’dan Bakan Soylu’ya Tribün Önergesi

0

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM’de verdiği önergeyle, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, TFF 1. Lig’in 33. haftasında oynanan bazı müsabakalarda yaşanan olayları sordu.

Erhan Usta, “TFF 1. Lig’in 33. haftasında oynanan müsabakalarda yaşanan bir takım haksızlıklar; Samsunluları ve Samsunspor’a gönül verenleri derinden üzmüştür. Ligde son haftaya yaklaşılırken, puanları eşit olan ve ilk üç sırada yer alan Samsunspor, Adana Demirspor ve Giresunspor’un maçları 1 Mayıs tarihinde oynanmıştır” diye hatırlattı.

İYİ Partili Usta sözlerine devamla, “Adana Demirspor ve Giresunspor’un maçları öncesi stadyum dışında; maç esnasında da tribünlerde oluşan kalabalık, tam kapanma kurallarının dışına çıkıldığının en açık örneklerinden birisidir. Samsunspor belirtilen koşulların tümüne harfiyen uyduğu için rakipleri karşısında dezavantajlı duruma düşmüştür” diye ekledi.

Erhan Usta’nın önergesinde sorduğu sorular şu şekilde; “1 Mayıs günü Adana’da oynanan Adana Demirspor – Balıkesirspor müsabakasında kaç kişiye kısıtlamayı deldiği için ceza yazılmıştır? Giresun’da oynanan Giresunspor – Akhisar Bld müsabakasında kaç kişiye kısıtlamayı deldiği için ceza yazılmıştır? Her iki maçta da ev sahipliği yapan kulüplere, kısıtlamanın delinmesine göz yumdukları için nasıl bir cezai işlem uygulanmıştır? Gerekli önlemleri almayan ve ceza yazılmadıysa da buna göz yuman idareciler hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Tüm bu gelişmelerin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun vereceği cevap merak konusu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz