Erhan Usta: Sözleşmeli Yüzbinler Mağdur

0

Bağımzsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, 2016 yılındaki 4+2 (son hali 3+1) düzenlemesi öncesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nda sözleşmeli öğretmen, Sağlık Bakanlığı’nda sözleşmeli personel ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nda imam olarak 657 Sayılı Kanun’un 4. maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilenlerin durumunu haksızlık olarak nitelendirdi.

BAKAN SELÇUK’A SORDU
Bu haksızlığın giderilerek, onların da 4A’lı olmalarını sağlayacak bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a yazılı olarak soran Erhan Usta, “Sayısı yüz binleri bulan ve ilgili düzenlemelerden önce mesleğe başlayıp ömür boyu sözleşmeli olarak çalışacak personel açısından mağduriyet halen devam etmektedir” dedi.

Erhan Usta, şöyle konuştu; “Son düzenlemeden önce işe başlayan 4B’liler özlük haklarındaki noksanlıklar sebebiyle tayin edilememekte, yuva kuramamaktadırlar. Aynı kurum içerisinde, aynı şartlarda, aynı yeterlilikte, aynı görevde çalışmalarına hatta daha kıdemli olmalarına rağmen bir kısım personelin kadroya alınmamaları iş barışını bozmakta ve personelin motivasyonunu zedelemektedir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz