Erhan Usta: Samsun’un Sağlık Sorunları Bitmiyor

0

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 4 günlük kent temasları sırasında sağlık sistemi ile ilgili kendisine yansıyan şikayetleri ve sorunları gündeme taşıdı.

Erhan Usta, “Geçtiğimiz hafta Samsun’da yaptığımız ziyaretlerde hemşehrilerimizden gelen bazı şikayetler neticesinde Samsun İl Sağlık Müdürüyle aşağıdaki konuları görüştük. Vezirköprü’de yapılan yeni hastanede branş doktor eksiği var. Konu ile alakalı il müdürü tayinlerin devam ettiğini bildirmiştir. Biz de takipçisi olacağız” dedi.

“Ayvacık Devlet Hastanesi’nde doğum ünitesi yok” diyen İYİ Partili Usta, “İl müdüründen edinilen bilgiye göre ünite yok ancak doğum salonu mevcut. Şimdilik Ayvacık’ın ihtiyacını görüyor” ifadelerini kullandı.

Erhan Usta açıklamasına şunları kaydetti; “Yakakent’te ambulans yok. İl müdürü, Alaçam’ın Yakakent’e 8 km, ulaşımı 5 dakika olduğunu, yaz aylarında Yakakent için de ambulans verildiğini ve talebimiz doğrultusunda burası için de kalıcı bir ambulans ayarlanacağını belirtmiştir. Biz de konunun takipçisi olacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz