Erhan Usta: Mustafa Demir’i Aday Yapmazlar

0

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Başkan Mustafa Demir’in çok kötü bir yönetim yaptığını belirterek, “AK Parti kesinlikle bir kez daha hata yapmaz. Bu kadarını beklemiyordum” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in göreve geldiği günden bu yana çok kötü performans gösterdiğini, kente katkı veremediğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, “AK Parti kesinlikle bir daha aday olarak göstermez. Samsun için bir talihsizlik oldu” dedi.

Kanal 362’de canlı olarak yayınlanan Ortak Akıl Programı’nda Hukukçu Arzu Sabuncu ile Gazeteci N. Alper Cabbar’ın sorularını yanıtlayan Erhan Usta, Samsun gündemine ilişkin soruları yanıtladı.

Belediyeciliğin sadece yol, kanalizasyon ve yol yapmak olmadığını belirten Milletvekili Erhan Usta, “Başkan Mustafa Demir ile yerel seçimde yarıştım. Eğer üçüncü aday çıkmasa seçimi alabilirdim de. Demir Samsun için bir talihsizlik oldu. Kente hiç katkısı yok. Gülsan Sanayi esnafı mağdur, hizmet alamıyor kent mağdur. İşadamları mağdur, yeni tesis için yer bile veremiyorlar” dedi.

BU KADAR KÖTÜ OLACAĞI TAHMİN EDİLEMEZDİ
Samsun’un hep olumsuzluklarla gündeme geldiğini söyleyen Erhan Usta şunları söyledi: Meclise getirdiğim bir konu vardı. Şehit yakınlarından mezar ücreti almaları. Nasıl olur halen aklım almıyor. Neyse düzelttiler. Ben olsam Gülsan esnafını kaldırmazdım. Yazık değil mi o insanlara 400 bin liraya yer alabilirler mi?. Bu nasıl öncelik. Bu kentin ekonomisine katkısı var. Samsun rüşvet zimmet gibi şeylerle anılıyor. İnanın orada utanıyorum bu konulardan. Çıkıp doğru dürüst bir açıklama yapamadılar. Yönetim de bir sıkıntı var. Ben başkan olsaydım ertesi gün açıklama yapardım. Oradaki her kuruş bizlerin. Ben açık söylüyorum performansını bu kadar kötü beklemiyordum. AK Parti kesinlikle bir daha aday yapmaz. Ama işte bu sürede Samsun çok yara alır, katkısı olmaz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz