Erhan Usta: MHP Kıyıyor, İnsan Öğütüyor

0

TBMM’de “Emeklilikte Yaşa Takılanlar” için sunulan önergeye verdiği desteğin ardından Grup Başkanvekilliği görevinden alınan ve ardından Cumhur İttifakı’nı bozucu açıklamalar yaptığı iddiası ile MHP Genel Merkezi tarafından geçtiğimiz yılın başında ihraç edilen Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, eski partisi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Halk TV’ye video konferans yöntemi ile bağlanan Usta, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik yapılan ‘evine dön’ çağrısını değerlendirdi. Erhan Usta, “Bunu net olarak MHP’ye dön şeklinde algılamadım ama yoruma açık bir söylem. Siyaseti bırak demiş de olabilir. İdeolojik olarak sizin bulunduğunuz yer Millet İttifakı değil demek istemiş de olabilir” dedi.

HALK TV’YE KONUŞTU ‘BÖLME HAMLESİ GİBİ’
Milletvekili Usta şöyle devam etti: “Özellikle MHP’ye dön çağrısı ise; bu çağrı Akşener ve beraberinde olan arkadaşlar kendi istek ve arzularıyla bir parti kurmadılar. Onlar MHP’de siyaset yapma imkanı bulamadıkları için kurdular. İktidarı yakalama gücüne kavuşmak için ya Cumhur İttifakı’na bir takviye yapmak ya da karşı taraftarı ittifakı bölmek gerekir. Bu çağrının amacı bu iki amaçtan birisi de olmuş olabilir.”

MHP’DE ÇİLE ÇEKENLER PARTİ DIŞI KALDI
MHP’den ihraç edilmesinin ardından ilk kez eski partisi hakkında konuştuğunu belirten Erhan Usta şunları kaydetti; “MHP konusunda ilk kez konuşuyorum. Toplum nezdinde MHP’nin yıpranmasını asla istemedim. Gençlik yıllarımdan beri ülkücü olan bana, yıpratmak asla yakışmaz. Siyasete beni kazandıran MHP’ye karşı duruşuma her zaman özendim, bundan sonra da aynı özeni göstereceğim. Milliyetçi Hareket Partisi kıyma makinesi gibi insan öğütüyor. İnsana kıymamaları lazım. Bunu yapmamak gerekiyor.Bu davaya gönül vermiş, çile çekmiş insanlar var MHP’nin dışında kaldılar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz