Erhan Usta: KÖYTÜR Kurtarılmalı

0

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, mahkeme tarafından daha önce iflası verilen KÖYTÜR’ü ziyaret etti, işçilerle bir araya geldi.

İşçilerin, ödemelerini gecikmeli olsa da aldıklarını ancak günü belli olmadığı için kredi ödemelerinde sorunlar yaşadıklarını ve temelde KÖYTÜR’ün kapanmamasını istediklerini belirtmeleri üzerine Erhan Usta, “TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda da konuyu daha önce dile getirmiştik, Manisa’daki Keskinoğlu firması için devlet nasıl araya girip işi çözdüyse, KÖYTÜR meselesinde de devlet konuya dahil olmalıdır” dedi.

Samsun’da firmanın mevcut üretiminin devam etmesi gerektiğine vurgu yapan İYİ Partili Usta, “İşçilerin ve Samsun bölgesinde KÖYTÜR’e bağlı olarak çalışan 200 civarındaki tavuk çiftliğinin de ayakta kalması için hükümetten beklentimiz, daha önce de ifade ettiğimiz gibi, üretimin devam etmesidir. Sahibi kim olursa olsun, yönetimi kimde olursa olsun biz o kısmıyla ilgilenmiyoruz. Bizim ilgilendiğimiz kısım; burada sağlıklı bir yönetim oluşturulsun ve KÖYTÜR’ün üretimi devam etsin” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz