Erhan Usta Babacan’a Kapıyı Kapattı

0

Samsun’da Cumhur İttifakı’na aykırı açıklamaları gerekçe gösterilerek 1 yıl önce MHP Genel Merkezi tarafından ihraç edilen Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, bu süreçte Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuş, bunun yanı sıra İYİ Parti ve BBP’den teklif almıştı. Usta’nın bürokrasiden yakın çalışma arkadaşı olan Ali Babacan’ın partisine katılıp katılmayacağı merak ediliyordu.

TEKLİF ALDIM
Erhan Usta, o iddiaya sosyal medya hesabından açıklama yaparak cevap verdi. Usta, Babacan’a ‘teşekkür ederek’ kapıyı kapattı. Görüş ayrılıkları nedeniyle teklifi geri çevirdiğini açıkladı. Usta açıklamasında, “Bir süredir medyada Sayın Ali Babacan ve arkadaşlarının kuracağı siyasi partide yer alacağıma dair haberler çıkmaktadır. Sayın Babacan’dan, partinin kurucuları arasında yer alma teklifi aldım. Bu konuda kendilerine teşekkür ederim” dedi.

KENDİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİM
Usta, “Ancak, özellikle Samsun’da yaptığımız kapsamlı değerlendirme ve istişareler sonucunda, Parti programındaki bir kısım görüş ayrılıklarımızdan dolayı bu teklifi kabul edemeyeceğimi ifade ettim. Sayın Babacan ve ekibine gönülden başarılar diliyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz