Ergin Zorlu: Basketbol Ciddi Bir Borçla Bırakıldı

0

Yönetici Ergin Zorlu, Samsunspor Basketbol takımının kendilerine eski yönetim tarafından borçlu bir şekilde teslim edildiğini belirterek, “Bu nasıl bir döngüdür ki bütün borcu ödüyorsunuz ve karşılığında yine borçla teslim alıyorsunuz. Basketbol takımımız kuruluyor ve çok ciddi bir borçla bize bırakılıyor” dedi.

Samsunspor’un Eğitim, Altyapı ve Sportif Branşlardan Sorumlu Yöneticisi Ergin Zorlu, basketbol takımının durumu hakkında geçmiş yönetime sitem etti. Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’ın Kanal 362 ekranlarında yayınlanan Futbol 55 programında basketbol takımıyla ilgili yaptığı açıklamaların ardından konuşan Ergin Zorlu, “29 Şubat tarihi itibariyle Samsunspor Dernek Yönetimine seçilerek,Yüksel Başkanımın teveccühü ile sportif faaliyetler,eğitim ve altyapı sorumlusu olarak görevlendirildim. Bugüne kadar olan süreçte Samsunspor Basketbol takımımızın idari ve teknik durumu ile ilgilide aktif görev aldım. Gördüklerim aslında Samsunspor’umuzun neden son yıllarda bu durumlara düştüğünü göstermektedir.” dedi.

“BORÇLU TESLİM ALDIK”
Zorlu açıklamasına şöyle devam etti: “Eski yönetim anlayışında sorumsuzluluklar, plansızlıklar ve günü birlik çalışmaların olumsuz etkilerini görmekteyiz. Hiç bir eski yöneticiyi itham etmiyorum ancak 2 yıl öncesinde sıfır borçla, Yüksel Başkan tarafından teslim edilen derneğimiz yine ciddi bir borçla tarafımızdan teslim alınmıştır. Bu nasıl bir döngüdür ki bütün borcu ödüyorsunuz ve karşılığında yine borçla teslim alıyorsunuz. Basketbol takımımız kuruluyor ve çok ciddi bir borçla bize bırakılıyor. Bütün bunlar yeri ve zamanı geldiğinde kamuoyuna açıklanacaktır.”

“BİZLERE İNANIN VE GÜVENİN”
“Ancak şunu kimse unutmasın Samsunspor’umuzun efsane Başkanları Rahmetli Hasbi Menteşeoğlu ve vizyonuyla şehrimize yön veren, büyük lider Yüksel Yıldırım’dır. Ben bir Samsun ve Samsunspor sevdalısı olarak Yüksel Başkanıma minnet duyuyorum. Kapı, kapı para arayan bir kulüpten bu takımı yardım dağıtan bir kulüp haline getirdi. Bizler de yeni yönetim kurulumuzda ki arkadaşlarımızla Samsun’umuzu ve Samsunspor’umuzu her platformda en yükseğe, her daim ileriye taşımak İçin elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz ve göstereceğiz. Yüksel Başkanımızın liderliğinde bizlere İnanın ve güvenin.”

“KIRDIYSAM HAKLARINI HELAL ETSİNLER”
Samsunspor Basketbol takımını borçlu bir şekilde teslim aldıklarını ifade eden Yönetici Ergin Zorlu, geçmiş yönetimde yer alan isimleri eleştirmişti. Zorlu, daha sonra yaptığı açıklamada, bu borcun yapılmasında suçu olmayan yöneticileri tenzih ettiğini ifade ederek, “Samsunspor Basketbol takımımızın genel durumu ile ilgili yaşadığımız süreç maalesef bu dönemde bizim ağır yükümüz oldu. Mümkün olduğunca çözüm odaklı olarak bu süreci yönetmeye çalışıyoruz. Paylaştığım yazıda istemeden de olsa daha önce yönetimlerde bulunan ve bu işlerde hiç bulunmayan eski yönetici dostlarımızı kırdıysak, haklarını helal etsinler. Çoğu yönetici arkadaşımız basketbolun kurulmasını zaten istememişlerdi ve bu durumun mücadelesini içeride vermişlerdi.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz