Erdal Avcı: Gözümüz Yolda Otobüs TIR Yok!

0

13 yıl önce ilk kepçenin vurulduğu Ayvacık-Taşova ve Erbaa’yı birbirine bağlayacak olan karayolunda 2 müteahhit, 5 firma şantiyeyi terk etti. BBP MKYK Üyesi ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Başkan Mustafa Demir’e seslendi: “2009 seçimlerinde otobüsler tırlar geçecekti, nerdeler?’

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi ve aynı zamanda Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, 13 yıl önce ihalesi yapılan ve iki müeahhit, beş taşeron firmanın işbaşı yapmasına rağmen zaman içinde çeşitli nedenlerden dolayı şantiye alanını terk ettiği Ayvacık-Taşova-Erbaa karayolunun akibetini Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e sordu.

NEREDE O OTOBÜSLER?
2009 yılı yerel seçimlerinde dönemin Bayındırlık ve İskan Bakanı olan Demir’in, Hapan Boğazı’nda seçim vaadi olarak Ayvacıklılara, “Ayvacık çıkmaz sokak olmaktan kurtulacak, buradan otobüsler, tırlar geçecek” sözlerini hatırlatan Erdal Avcı, “Ne oldu o otobüslere, tırlara? Yolu bırakın şantiye kalmadı. Ayvacıklı yine ‘çıkmaz sokak’ konumunda” dedi.

ORTADA ŞANTİYE YOK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na çağrıda bulunan Erdal Avcı, “13 yıldır sesimizi duyuramadık. Yüzde 88’le ‘Ayvacıklıların tam destek verdiği AK Parti’ yöneticileri, bu güzide kenti görmezlikten geliyor. ‘Kırsalda binlerce km yol yaptık’ diyen Başkan Mutafa Demir, 2009 yılından beri Hapan Boğazı’ndan geçmedi. Ortada ne yol var ne de şantiye” ifadelerini kullandı.

4 MİLLET BAHÇESİ DEĞERİNDE PROJE
BBP MKYK Üyesi Erdal Avcı, şöyle konuştu; “AK Parti Samsun eski Milletvekili Mustafa Çakır, yatırım programına aldırmak için çok mücadele etti ve aldırdı. İhale tarihinde 20 milyon TL keşif bedeli olan bu yol, iki müeahhit, beş taşeron firma değiştirmesine rağmen hep seçim zamanlarında yerel yöneticilerin seçim vaadi oldu. Şimdi de yerel yöneticiler diyor ki, ‘bu proje pahalı yatırım.’ Eğer pahalı yatırımsa mahalli seçimlerde neden hep sözü verildi. Millet Bahçesi’nin değeri 16 milyon TL. Ayvacık, Taşova ve Erbaalı vatandaşların serzenişini Cumhurbaşkanımız duysun. 3 ilçenin ortak sorunu bu yoldur. Ayvacık çıkmaz sokak olmaktan kurtulmak istiyor. Bu projenin şu anki maliyeti 60-70 milyon liradır. Yani 4 Millet Bahçesi yapar.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz